Jūrmala un Latvijas valsts dibinātāji darbā un atpūtā
Publicēts: pirmdiena, 7.janvāris, 2019
Kategorija: Kultūra
Autors: Baiba Freimane - Aspazijas mājas speciāliste

17. janvārī plkst. 18.00 Aspazijas mājā (Z. Meierovica prosp. 18/20, Dubulti) ciklā "Kafija ar ASPAZIJU" dr.hist. Toma Ķikuta priekšlasījums “Latvijas valsts dibinātāji”.

image

2018. gadā atzīmējām Latvijas valsts nodibināšanas simtgadi. Par godu šim notikumam Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Latvijas muzeju kopizstādes "Latvijas gadsimts" ietvaros, izdeva biogrāfisku eseju krājumu par 39 Latvijas Tautas padomes locekļiem, kuri piedalījās valsts dibināšanā. Biogrāfiskās esejas veido stāstu ne tikai par politikas līkločiem, bet arī ieskicē  20. gadsimta  sākuma latviešu politiskās elites ainu, tā laika sabiedrības savstarpējos kontaktus. 

 

Vairāku valsts dibinātāju dzīves gājumi saistīti gan ar pazīšanos ar Raini un Aspaziju, pat ciešu savstarpēju draudzību, gan arī Jūrmalu. To vidū varam minēt Kārli Kurševicu, Miķeli Bruži, Paula Kalniņa ģimeni, zināmā mērā arī Marģeru Skujenieku un citus. Gada pirmajā pasākumā Aspazijas mājā grāmatas līdzautori Toms Ķikuts un Imants Cīrulis iepazīstinās ar nesen izdoto grāmatu un ar Jūrmalu saistīto valsts dibinātāju dzīvesgājumiem. 

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2019
PILSĒTAS KARTE