Līdz 30. jūnijam mākslas stacijā “Dubulti” apskatāma pazīstamā fotogrāfa Jāņa Deinata personālizstāde.

image

Jānis Deinats savai personālizstādei devis īsu un neparastu nosaukumu “-šie”. To veido vārda izskaņa, kas dažādiem apzīmētājiem ir vienāda: uzplaukušie, novītušie, palikušie, aizbraukušie, nosalušie utt. Fotoizstādes attēlos redzamas ikdienišķas lietas, taču fotogrāfa attieksme tās iemūžina un paceļ pāri ikdienai. Izstāde atgādina apgaismības laikmeta dienasgrāmatu ar tai raksturīgiem vispārinājumiem, atziņām un sentimentālām noskaņām.

 

Jāņa Deinata fotoattēlu stilistika – neparasti rakursi, pietuvinājumi, unikāli gaismas mirkļi, asums vai neasums – norāda uz vērtībām un abstraktiem jēdzieniem, ko ikdienā mēdz dēvēt par “vārdos nepasakāmo”: laime, mīlestība, dzīve, dzimtene, mūžs... Izstāde pārsteigs ar četrmetrīgiem attēliem un perfektu tehnisko noformējumu. Mākslas stacijas pirmais stāvs būs romantisma caurstrāvots, bet otrais parādīs Jāņa Deinata spēju apkārtni tvert caur smaidu – kā numeroloģiskas anekdotes, kā saka pats fotogrāfs: “Viss ir iluzors!”

 

Jānis Deinats 1986. gadā beidzis J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra nodaļu un ieguvis aktiera diplomu. Viņš nekad nav bijis “jaunais mākslinieks” ar tam raksturīgo statusu, bet sācis fotografēt 1989. gadā.

 

Jāņa Deinata personālizstāde mākslas stacijā “Dubulti” Z. Meierovica prospektā 4 būs apskatāma no 30. aprīļa līdz 30. jūnijam.