Mēneša nogalē, 30.jūnijā, Bulduru baznīca pulcinās ļaudis dievnama 130 gadu jubilejas dievkalpojumā. Svētku noskaņu papildinās šim īpašajam  notikumam veltīti dziedājumi un ērģeļmūzika, kas neatstās bez saviļņojuma sirdī ne draudzes locekļus, ne jūrmalniekus un pilsētas viesus, kam tuva kultūra un sakrālā mūzika.

image

Tiem, kam Bulduru dievnams un tā 130 gadu ilgā vēsture ir jaunatklājums, būs interesanti uzzināt, ka tā cieši saistīta ar Jūrmalas pilsētas rašanos un attīstību. Baznīcas celtniecība sākās pēc Rīgas–Tukuma dzelzceļa līnijas atklāšanas, kad strauji pieauga vasarnieku skaits tagadējās Jūrmalas pilsētas teritorijā, it īpaši - Rīgai tuvākajā daļā, kur tolaik atradās vecās Bulduru muižas zemes, kas pēc Kurzemes hercoga Jēkaba valdīšanas beigām nonāca Krievijas impērijas pārvaldībā. Cars Aleksandrs III 1877.gadā pēc  Bulduru iemītnieku lūguma deva rīkojumu bez maksas ierādīt divas pūrvietas dievnama celšanai Bulduru mežā ar veltījumu: ”... tik ilgi, kamēr pastāvēs minētais lūgšanas nams”.

 

Pēc arhitekta Hermaņa Hilbiga projekta ķieģeļu mūra vienjoma baznīca tika uzbūvēta par draudzes līdzekļiem, un 1889.gada 29.jūnijā tā tika iesvētīta ar nosaukumu “Meža kapela” (“Waldkapelle”). Laika gaitā baznīca tika paplašināta, uzbūvēts stalts zvanu tornis, ierīkotas labas ērģeles, virs altāra telpas puslokā izveidots uzrakstu ”Dievs ir mīlestība” un iegūtas citas vērtības.

 

Abu Pasaules karu vētras baznīca pārdzīvoja, arhitektoniski ievērojamus zaudējumus neciešot. Diemžēl padomju okupācijas laikā baznīca tika draudzei atņemta un pielāgota Latvijas PSR Valsts kino-foto-fono dokumentu arhīva vajadzībām, zaudējot vairākas oriģinālās celtnes vērtības. Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados pēc Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas Bulduru draudze atsāka savu darbību un baznīcas atjaunošanas darbus, kas turpinās arī šodien ar draudzes, Jūrmalas domes un  jūrmalnieku, kā arī citu labvēļu atbalstu un līdzdalību.

 

Visi cilvēki, kam sirdij tuva Bulduru baznīca, Jūrmalas pilsēta, kā arī kultūrvēsturiskās un sakrālās vērtības, tiek mīļi aicināti piedalīties jubilejas pasākumā  Bulduru baznīcā 2019.gada 30.jūnijā plkst.13.00. Pēc dievkalpojuma un koncerta visi tiek aicināti pulcēties sirsnīgā sadraudzībā, lai ne tikai kavētos pagātnes atmiņās, bet arī cerīgi palūkotos baznīcas un draudzes nākotnē, ticībā un pārliecībā, ka izdosies viss iecerētais, lai lūgšanu nams pastāvētu vēl daudzus jo daudzus gadus.