Jūra vecmeistaru darbos biennālē “Marīna 2019”
Publicēts: pirmdiena, 15.jūlijs, 2019
Kategorija: Kultūra

Jūrmalas pilsētas domē no 18. jūlija būs skatāma 2. starptautiskās biennāles “Marīna 2019” izstāde “Jūra vecmeistaru darbos”.

image

Attēlā: Lidija Auza. Vētra. 1987.

Audekls, eļļa, tempera. 80 x 100 cm

 

Izstādē eksponētas desmit mākslinieku gleznas no Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājuma, kuru tapšanas laiks ir 20. gadsimta 60., 70. un 80. gadi. Izstādei izvēlēti autori, kuru daiļrade ir atšķirīga, un kas uzskatāmi parāda, ka Latvijas padomju periodā mākslā valdīja liela dažādība mākslinieku rokrakstu un izteiksmes līdzekļu ziņā.

 

Latviešu glezniecība var lepoties ar izciliem marīnas žanra pārstāvjiem. Izstādē skatāmi Jāņa Oša, Staņislava Kreica, Aleksandra Zviedra un Herberta Siliņa romantiski reālistiskie gleznojumi, kuros ietvertas jūras, jūras krasta, ostas un zvejnieku darba ainas. Klasisko jūras žanra interpretāciju piedāvā Valdis Kalnroze. Albīns Dzenis savu mūžu veltījis scenogrāfijai un arī izstādē eksponētais darbs ir telpiski izteiksmīgs un dekoratīvs. Arvīda Egles gleznā  īpatnēji risināta gaismēnu saspēle un kompozīcija. Savukārt izcilais gleznotājs Jānis Pauļuks apliecinās sevi kā vitālu ainavistu, kurš spēlējas ne tikai ar mirdzošiem krāsu toņiem, bet arī ar glezniecības tehnoloģiju veidiem. Lidijas Auzas darbu “Vētra”, kas sasaucas ar šī gada marīnas apakšvirsrakstu, raksturo ritms, košums, bieza faktūra. Induļa Zariņa izturētais, tomēr dinamiskais gleznotais Leo Svempa portrets uz Jūrmalas fona rada kontrasta un piesātinājuma sajūtu, kas raksturīga tonālajai glezniecībai. Izstādes kuratore – Jana Rāve.

 

Izstāde Jūrmalas pilsētas domes vestibilā Jomas ielā 1/5 būs skatāma līdz 30. augustam.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE