Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa galveno balvu saņem koris no Īrijas
Publicēts: pirmdiena, 23.septembris, 2019
Kategorija: Kultūra

Svētdien, 22. septembrī, Dzintaru koncertzālē noslēdzies ceturtais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Šā gada konkursa galveno balvu saņēma jauktais koris “Mornington Singers” no Īrijas.

image

Par ceturtā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un “Grand Prix” ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro “Latvijas Valsts Meži” Lielo balvu, kļuva jauktais koris “Mornington Singers” (Īrija, diriģents Orla Franagana). Otro vietu un 2000 eiro naudas balvu ieguva jauktais koris “Mlada” (Krievija, diriģente Olga Viguzova). Trešo vietu un 1000 eiro naudas balvu ieguva “Jasmīnas koris” (Latvija, diriģente Agita Ikauniece).

 

Par konkursa labāko diriģenti atzīta somu vīru kora "Valkia" diriģente Sāra Aitakumpu, bet labākais obligātā skaņdarba – Uģa Prauliņa opusa “The Laughing Song” – interprets ir akadēmiskais koris “Mlada”. Skatītāju simpātiju balvu ieguva sieviešu koris “Sirene”, savukārt par skatuviski atraktīvāko priekšnesumu atzīts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “Laiks” dziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” atskaņojums diriģentes Ilzes Balodes vadībā. Šogad īpaši tika atzīmēts arī koris par labāko unisona skaņdarba interpretāciju – žūrijas atzinību ieguva akadēmiskais koris “Mlada”.

 

Ceturtais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss noritēja no 20. līdz 22. septembrim Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē un sapulcināja simtiem dziedātāju no Turcijas, Īrijas, Krievijas, Somijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas. Koru sniegumu vērtēja profesionāla starptautiska žūrija ar spāņu komponistu Havjeru Busto (Javier Busto) priekšgalā. Pārējie četri žūrijas locekļi bija godalgotais lietuviešu diriģents Linas Balandis (Linas Balandis); grupas “The Real Group” dibinātāja un ilggadēja dziedātāja, vokālās mākslas pasniedzēja Katarīna Henrisone (Katarina Henryson) no Zviedrijas; igauņu kordiriģents, profesors, Igaunijas Dziesmu svētku virsdiriģents Rauls Talmars (Raul Talmar); kā arī pagājušā gada konkursa obligātā skaņdarba autors un starptautiski pazīstamais latviešu komponists Andris Dzenītis.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2020
PILSĒTAS KARTE