2020. gada vasarā no 10. jūlija līdz 30. augustam notiks mūzikas festivāla „Rīga Jūrmala” otrā sezona. Četrās nedēļas nogalēs Rīgā un Jūrmalā izskanēs 20 koncerti ar pasaules līmeņa simfonisko orķestru un solistu dalību, divas nedēļas nogales festivāls norisināsies Dzintaru koncertzālē Jūrmalā. 

image

20. novembrī sākusies elektronisko biļešu iepriekšpārdošana uz festivāla jaunās sezonas koncertiem, un biļetes ir pieejamas par īpašu cenu ar 30% atlaidi: www.riga-jurmala.com/lv/riga-jurmala-biletes/.

 

Festivāla 2020.gada sezonas centrā būs četru pasaules līmeņa orķestru koncerti: festivālā atgriezīsies un to atklās Izraēlas Filharmoniskais orķestris (IFO) ar jauno māksliniecisko vadītāju Lahavu Šāni pie diriģenta pults (11. un 12. jūlijs, Latvijas Nacionālā opera), atkārtoti muzicēs arī Bavārijas Radio Simfoniskais orķestris (BRSO) ar diriģentu Manfrēdu Honeku (17. un 19. jūlijs, Dzintaru koncertzāle). Augustā koncertus sniegs divi leģendāri orķestri – Sanktpēterburgas Filharmoniskais orķestris (SFO) un tā ilggadējs mākslinieciskais vadītājs Jurijs Temirkanovs (15. un 16. augusts, Latvijas Nacionālā opera), kā arī Londonas Filharmoniskais orķestris (LFO) un Grammy balvas ieguvējs, diriģents Vladimirs Aškenazi (28. un 30. augusts, Dzintaru koncertzāle).

 

“Šāda mēroga notikumi un iespējas piesaistīt arvien vairāk starptautiskas auditorijas ir būtiski gan kopējā valsts tēla veidošanai, gan reģiona tautsaimniecībai. Lēšam, ka pērnā gada sezonā festivāla ieguldījums Latvijas tautsaimniecībā, uzņemot vairāk nekā 450 māksliniekus un 16 000 klausītājus no vismaz 50 pasaules valstīm, pārsniedz 1 miljonu eiro,” stāsta festivāla izpilddirektore Zane Čulkstēna.

 

Festivāla “Rīga Jūrmala” koncerti Dzintaru koncertzālē

Nedēļas nogalē no 2020.gada 17. līdz 19.jūlijam Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē notiks Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra un diriģenta Manfrēda Honeka (17.07. soliste būs pianiste Elēna Grimo, 19.07. solists – pianists Nelsons Freire). Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē izskanēs trīs koncerti – vijolnieces Marijas Dueņasas un pianista Žiljēna Kentēna kamermūzikas koncerts (18.07., 12:00), pianistes Marijas Žoao Piresas solokoncerts (18.07., 19:00) un pianista Mao Fudzitas solokoncerts (19.07., 12:00).

Nedēļas nogalē no 2020.gada 28. līdz 30.augustam Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē – orķestra “Philharmonia” un Grammy balvas ieguvēja, diriģenta Vladimira Aškenazi koncerti (28.08. solists – pianists Aleksandrs Kantorovs, 30.08. – čellists Truls Morks). Ar koncertiem Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē viesosies pianiste Aleksandra Dovgana (29.08., 12:00), baritons Matiass Gerne un pianists Leifs Uve Andsness (29.08., 19:00), kā arī tenors Longs Longs un pianists Izraēls Gurskis (30.08., 12:00).

 

Par mūzikas festivālu “Rīga Jūrmala”

2019. gada vasarā Latvijā pirmo reizi notika jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala”. Festivāls tika iekļauts vasaras festivālu Top 10 pēc britu laikraksta The Telegraph vērtējuma, kā arī ieguvis Eiropas festivālu asociācijas īpašo kvalitātes zīmi EFFE Label. Festivāla mākslinieciskais vadītājs ir Martins Engstrēms un Migels Estebans, un festivāla izpilddirektore – Zane Čulkstēna.

 

Vairāk informācijas par festivālu un koncertiem www.riga-jurmala.com