Jau piekto gadu no 13. decembra līdz 7. janvārim Dzintaru koncertzālē norisināsies krāšņākais ziemas muzikālais notikums – Ziemassvētku festivāls. 

image

Attēlā:  festivāla īpašie viesi – senās mūzikas ansamblis “Hortus Musicus” –

ir vecākais pastāvīgi spēlējošais šī žanra ansamblis Austrumeiropā un viens no ilggadīgākajiem pasaulē.

 

Vienpadsmit muzikāli daudzveidīgos koncertos izcilu mākslinieku izpildījumā skanēs skaistākās Ziemassvētku melodijas, gregoriskie un viduslaiku dziedājumi, klasiskās mūzikas pērles, kā arī latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi.

 

Ziemassvētku festivāla atklāšanas koncertā 13. decembrī skanēja Georga Frīdriha Hendeļa oratorija “Mesija”. 14. decembrī koncertā “Zvaigžņotā ziemas naktī” skanēja Jāņa Lūsēna dziesmas ar latviešu klasiķu dzeju.

 

20. decembrī plkst. 19.30 – džeza koncerts ar Latvijas Radio bigbendu un vokālo grupu “Framest”. Viņu izpildījumā – Leonarda Bernsteina, Džordža Gēršvina, Raimonda Paula un Jāņa Ķirša skaņdarbi, kā arī populāras Ziemassvētku melodijas džeza noskaņās.

 

21. decembrī plkst. 19.00 Ziemassvētku festivālā tiksies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Andra Pogas vadībā un jaunā vijoļmūzikas zvaigzne Daniils Bulajevs. Programmā – Antonio Vivaldi “Ziema”, Astora Pjacollas cikls “Četri gadalaiki Buenosairesā”, Riharda Vāgnera liriskais gleznojums “Zigfrīda idille”, kā arī Morisa Ravēla rapsodija “Čigāniete”.

 

22. decembrī plkst. 17.00 uz programmu “Ziemassvētki Venēcijā” aicinās festivāla īpašie viesi – senās mūzikas ansamblis “Hortus Musicus”, kas ir vecākais pastāvīgi spēlējošais šī žanra ansamblis Austrumeiropā un viens no ilggadīgākajiem pasaulē. “Hortus Musicus” mūziķus vislabāk raksturo no klišejām brīva un radoša attieksme pret mūziku, kas ir ļoti tāla no mūsdienām radīšanas laika, bet ne satura ziņā.

 

26. decembrī plkst. 17.00 koncertuzvedums “Pasakas par ziediem”, kurā Annas Sakses pasakas mūzikā ietērpis komponists Valts Pūce. Liriskos un silta humora pilnos stāstus par puķu likteņiem izstāstīs aktieris Gundars Āboliņš. Emocionālo noskaņu koncertā paspilgtinās Valta Pūces divspēle ar flautisti Ditu Krenbergu, savukārt Pētera Apses fotogrāfijas ziedu stāstus uzburs neierastā tuvplānā.

 

27. decembrī plkst. 19.30 Ziemassvētku festivālā Rīgas Doma zēna koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā atskaņos Raimonda Tigula vokālās kompozīcijas. Koncertā skanēs iemīļotas komponista dziesmas – “Dod, Dieviņi”, “Lec, saulīte”, daļas no oratorijas “Jūras dziesmas”, kormūzikas miniatūras “Mēness skaita savas zvaigznes”, “Griezes dziesma”, kompozīcija “Moonlight Sound Design” un citas kompozīcijas.

 

28. decembrī plkst. 12.00 un 15.00 uz koncertiem “Brīnumskapis Ziemassvētkos” aicinās bērnu iemīļotie skatuves varoņi – Kaķītis Laķītis (Ingus Ulmanis, vokāls), Skolotājs Andris (Andris Sējāns, vokāls, klavieres), Malvīne (Karīna Tropa, vokāls), Deju skolotāja Kode (Egija Abaroviča, dejotāja), Tantiņš (Anrijs Grinbergs, sitaminstrumenti), Rasiņš (Roberts Rasa, basģitāra) un Komponists (Aigars Voitišķis, ģitāra). Biļetes cena 12 eiro.

 

29. decembrī plkst. 17.00 baudīt kaislīgu deju, smeldzi un dzīvesprieku koncertprogrammā “Spāņu un čigānu mūzika” aicinās Kristīne Balanas (vijole), Marlēna Keine (soprāns) un Agnese Egliņa (klavieres). Koncertā klausītājiem būs iespēja iepazīt spāņu komponistus Fransisko Barbjeri, Fernando Obradoru, Hosē Serano, Ksavjeru Montsalvatgi un Ruperto Čapī, kā arī spāņu muzikālā teātra – sarsuelas – tradīciju.

 

30. decembrī plkst. 19.00 norisināsies valsts kamerorķestra “Sinfonietta Riga” vecgada koncerts, šoreiz kopā ar izcilo vijolnieku un kontrtenoru Dmitriju Siņkovski. Programmā – Johana Štrausa valši un Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbi.

 

Ziemassvētku festivāla noslēgumā 7. janvārī plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē jau tradicionāli skanēs “Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi” Latvijas Radio kora izpildījumā. Koncerta programmā – Pētera Čaikovska “Vakara lūgšanas” diriģenta Sigvarda Kļavas lasījumā.

 

Biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Ar Jūrmalas iedzīvotāja karti – 20% atlaide no biļetes cenas.