“Saruna ar Bahu”. Klavesīniste Ieva Saliete un ģitāras virtuozs Matīss Čudars Dzintaru koncertzālē
Publicēts: piektdiena, 6.marts, 2020
Kategorija: Kultūra

Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē 8. martā plkst. 17.00 notiks cikla “Dzimuši Latvijā” koncerts, kurā tiksies izcilā klavesīniste Ieva Saliete un ģitāras virtuozs Matīss Čudars, atskaņojot īpašu programmu “Saruna ar Bahu”.

image
Attēla autors: Publicitātes foto

Šveices senās mūzikas ansambļa “Les Passions de l’Ame” klavesīnistes I. Salietes un jaunā džeza ģitārista M. Čudara satikšanās uz vienas koncertskatuves nav nejaušība. Tā būs saruna skaņās pāri laikmetiem un robežām, dažkārt raisot izbrīnu par J. S. Baha drosmīgajiem un pārsteidzoši brīvajiem muzikālās domas izteiksmes meklējumiem, kas nereti visai tieši saskan ar mūslaiku cilvēka garīgajām alkām pēc pārlaicīgi skaistā un netveramā.

 

Ievas Salietes klavesīnspēles pamati likti Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, studējot Ainas Kalnciemas klavesīna klasē, tam sekoja vēsturisko taustiņinstrumentu studijas Freiburgas Mūzikas augstskolā pie Roberta Hilla, kā arī papildināšanās kamermūzikas un basso continuo jomā Bāzeles Schola Cantorum. No 1996. līdz 2010. gadam Ieva muzicēja Eiropas vadošajos senās mūzikas orķestros, to skaitā Freiburgas baroka orķestrī, Ensemble 415, Bāzeles kamerorķestrī. Patlaban Ieva Saliete regulāri sadarbojas ar orķestri Sinfonietta Rīga baroka projektos Latvijā, turpina solo un kamermūzikas projektus Vācijā un Šveicē, ir Bernes senās mūzikas orķestra Les Passions de l’Ame klavesīniste.

 

“Ģitāra jau ir kā dzīvesbiedrs, kā spogulis it visam, ko daru un domāju”, atzīst jaunais džeza mūziķis Matīss Čudars, kurš dēvējams par vienu no daudzpusīgākajiem un koncertdzīvē aktīvākajiem latviešu ģitāristiem, džeza un improvizētās mūzikas ģitārists un komponists. Savulaik Rīgas Doma kora skolā un Amsterdamas Konservatorijā skolojies mūziķis arvien biežāk sevi piesaka arī jaunrades procesā, rakstot akadēmisko mūziku Latvijas Radio korim, kamerorķestrim Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio bigbendam. Lielu uzmanību savā dzīvē M. Čudars pievērš tieši soloģitāras spēlei, šim formātam komponējot pats savu mūziku, savā interpretācijā izpildot citu autoru skaņdarbus, kā arī atskaņojot citiem instrumentiem komponētu mūziku paša ģitāras pārlikumā.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE