Tiešraidē pārraidīs Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncertu
Publicēts: ceturtdiena, 28.maijs, 2020
Kategorija: Kultūra

Sestdien, 6. jūnijā, plkst. 21.20 LTV1, LR3 Klasika un LSM.LV  tiešraidē skatītāji varēs vērot vēl nebijušu Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncertu. 

image
Attēla autors: Renārs Koris

Pirmo reizi uz vienas skatuves satiksies divi Jūrmalas Goda zīmes kavalieri – pasaulē slavenākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko un maestro Raimonds Pauls.

 

Kopā ar Latvijas Radio bigbendu viņi atskaņos populāras Maestro kino un teātra mūzikas tēmas, kā arī pasaules opermūzikas hitus. Koncertu vadīs Ojārs Rubenis. Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju koncertu būs iespējams baudīt tikai ar LTV1, LR3 Klasika un LSM.LV starpniecību, bet skatītāju vietas zālē būs tukšas.

 

“Man kā latvietim šis būs ļoti nozīmīgs notikums – pirmo reizi uzstāties kopā ar Maestro. Koncertam izvēlētās trīs dziesmas no cikla “Pērļu zvejnieks” un trīs dziesmas ar Jevtušenko dzeju. Mēģināšu pietuvoties autentiskajam nošu tekstam, ko radījis Maestro,” par gaidāmo koncertu saka operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko.

 

Raimonda Paula dziesmu ciklā “Pērļu zvejnieks” ar Jāņa Petera dzeju ieskanas romantiska pasaules izjūta, dzimtenes mīlestība un gaiša nostalģija, tuvinot latviskai dzīvesziņai un skaistuma apliecinājumam. Savukārt emocionāli ekspresīvais 12 dziesmu cikls “Dievs dod” ir Raimonda Paula, Jevgeņija Jevtušenko un Intara Busuļa kopdarbs, kas nāca klajā ieraksta formātā 2010. gadā.

 

Pazīstamākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko uzstājies uz pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuvēm, izdziedot un izdzīvojot vadošās tenora lomas, kopskaitā jau tuvu pie trīsdesmit.  Metropolitēna opera Ņujorkā, Milānas “La Scala”, Londonas Koventgārdena opera ir tikai dažas no prestižajām skatuvēm, kuras regulāri aicina Aleksandru Antoņenko uz operu iestudējumiem. Jau vairāk nekā desmit gadus viena no viņa vizītkartēm opermūzikas pasaulē ir titulloma Džuzepes Verdi operā “Otello”. Operdziedātājs vienlīdz spoži izpaužas arī kamermūzikā, latviešu komponistu skaņdarbos un koncertos ar orķestri.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE