Kronenberga “Tuntuļu Jurītis” izdots jaunā versijā
Publicēts: sestdiena, 20.jūnijs, 2020
Kategorija: Kultūra

Klajā nācis jauns, oriģināls Alberta Kronenberga grāmatas “Tuntuļu Jurītis” izdevums, kurā Kronenberga oriģinālzīmējumi iekļauti Jūrmalas dabas fotogrāfijās.

image

Galvenais grāmatas varonis ir apķērīgs lauku zēns Jurītis, kas patiesībā ir pats autors bērnībā un grāmatā aprakstītie notikumi risinās Jūrmalā – Kronenberga dzimtajā pusē. Lielupes pļavas, Valteru meža takas, lauki, dzirnavas, baznīca – dzimtā Sloka ir Tuntuļu Jurīša pasaule, kas eksistē arī šodien, taču citāda nekā 1935. gadā, kad grāmata piedzīvoja pirmizdevumu.

 

Jaunajā izdevumā Kronenberga darbs ir papildināts ar foto foniem. Kronenberga zīmējumi, to askētiskās, melnbaltās līnijas labi sadzīvo ar krāsaino realitāti Indras Kalvānes radītajās Jūrmalas dabas fotogrāfijās dažādos gadalaikos. Maketa dizaina veidotājs Raimonds Ivanovskis, izdevumā savienojot šķietami nesavienojamas lietas, oriģinālajam Kronenberga darbam piešķīris jaunas krāsas un sajūtas.

 

“Tuntuļu Jurītis” pirmo reizi izdots 1935. gadā, piedzīvojis vairākus izdevumus, pēdējo – 2006. gadā. Mazā zēna Jurīša piedzīvojumi ir iestudēti Latvijas valsts leļļu teātra un Jūrmalas pilsētas teātra izrādēs. Alberta Kronenberga sarīmētais mazā zēna piedzīvojumu stāsts veido latviešu bērnu literatūras Zelta fondu.

 

Projektu “Tuntuļu Jurītis Jūrmalā” realizēja biedrība “Kronenbergs un Draugi”, kas popularizē rakstnieka un mākslinieka radošo mantojumu, strādājot ar autora oriģināldarbiem.

 

A. Kronenberga grāmatas izdošana atbalstīta Jūrmalas pilsētas profesionālās mākslas projektu konkursā "Profesionālās mākslas pieejamība Jūrmalā". Grāmata tiks dāvināta Jūrmalas pirmklasniekiem, uzsākot skolas gaitas, kā arī Jūrmalas pilsētas un skolu bibliotēkām, muzejiem, pašvaldības sadarbības partneriem un Latvijas Nacionālās Bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2020
PILSĒTAS KARTE