Dzintaru koncertzālē 4. septembrī norisināsies par klasiskās mūzikas huligāniem dēvētās grupas “Dagamba” un kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” koncerts, kas ir īpašs veltījums šā gada jubilāriem, mūzikas dižgariem – Ludvigam van Bēthovenam un Pēterim Čaikovskim.

image

Koncertā, kas Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē notiks 4.septembrī plkst.20.00 ar jaudīgāko skaņdarbu izlasi no savām koncertprogrammām uzstāsies grupa “Dagamba” un valsts kamerorķestris ’’Sinfonietta Rīga’’, pie diriģenta pults stāsies Normunds Šnē.

 

Neordinārās grupas “Dagamba” moto ir robežu pārkāpšana un šķietami nesavienojamā savienošana – dažādas pasaules, dažādas tradīcijas un klausītāju paaudzes. “Dagamba” ir klasiskās mūzikas rokeri, apbrīnojami aranžētāji, kuru lielkoncerti pulcē klausītāju tūkstošus. Akadēmiski skolotie mūziķi savā izpildījumā drosmīgi sintezē popa, roka, klasisko un pasaules mūziku. Grupas šovi ir monumentāli un efektīgi, klasiskās mūzikas melodijas iedzīvinot ar neticamu dinamismu un vitalitāti.

 

Koncertprogrammā Dzintaros skanēs skaņdarbi no albuma “LudwigVanRammstein” (2017), kurā apvienoti divi vācu mūzikas grandi – leģendārā grupa “Rammstein” un Ludvigs van Bēthovens. Piektās simfonijas taktis savīsies ar dziesmu “Du Riechst So Gut”, Septītās simfonijas lēnā daļa – ar dziesmu “Mutter”, populārais klavieru skaņdarbs “Elīzei” atbalsosies dziesmā “Sonne”. “Dagamba” pianists Dainis Tenis par šo programmu teicis: “Cik skaista un melodiska patiesībā ir “Rammstein” mūzika un kāda mežonīga jauda caurstrāvo Bēthovena darbus! Sākumā šis savienojums likās traks un nerealizējams, taču ar laiku atklājām, cik organiski šīs dažādo laiku melodijas viena otru papildina, veidojot muzikālu sinerģiju ar netverami mežonīgu skaistumu”. Arī slavenās grupas “Rammstein” mūziķi ir dzirdējuši “Dagamba” veikumu un par to izteikušies ļoti atzinīgi.

 

Koncerta programmā iekļauta arī izlase no grupas albuma “Dagamba feat Tchaikovsky” (2019), kurā krievu romantisma ģēnija Pētera Čaikovska emocionālā un melodiskā mūzika ievibrējas ar rokam raksturīgo dinamismu un ritmu.

Koncertā Dzintaros skanēs arī grupas oriģinālskaņdarbi, ieskanēsies intonācijas no grupas “Abba” un Sergeja Prokofjeva mūzikas, kā arī Karla Orfa “Carmina Burana” aranžējums.

 

Grupa “Dagamba” dibināta 2011. gadā, tā apvieno internacionālu sastāvu, kuru veido Valters Pūce ar solo čellu, pianists Dainis Tenis, basa čellists Antons Trocjuks, perkusionists Hamidreza Rahbaralam un bundzinieks Artūrs Jermaks.

 

Valsts kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” raksturo jauneklīga degsme, izzināšanas prieks un vēlme atklāt neizzinātus horizontus. Jau kopš orķestra dibināšanas 2006. gadā tā mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Normunds Šnē. “Sinfonietta Rīga” mūziķi ir gados jauni, erudīti un radošām idejām apveltīti mākslinieki. Orķestris ir Grammy balvas ieguvējs.