Pagājušā gada rudenī Jūrmalas Centrālā bibliotēka uzsāka vēstures konkursu ciklu lasītājiem “Jūrmala – pazīstamā un nezināmā...”.

image

Attēlā no kreisās: Markuss Rainers Līviņš, Ilmārs Pilinieks, Rita Riekstiņa, Ingrīda Zeile, Irina Kņazeva.

 

Noslēdzies Jūrmalas vēstures konkursa otrais cikls “Sloka gadu ritumā”, kas bija veltīts Slokas 765 gadadienai. 17.septembrī A. Kronenberga Slokas bibliotēkā notika Slokas jubilejai veltīts pasākums un konkursa dalībnieku apbalvošana.

 

Konkursa uzvarētājs ir Ilmārs Pilinieks, viņš arī jubilejas pasākumā nolasīja lekciju “Slokas ielu metamorfozes”. Otrajā vietā – Jūrmalas Valsts ģimnāzijas audzēknis Markuss Rainers Līviņš, konkursa uzvarētāju vidū arī Irina Kņazeva un Ingrīda Zeile. Konkursa uzvarētāji balvā varēja izvēlēties Ulda Neiburga vēsturisko pētījumu “Draudu un cerību lokā”, Jukas Rislaki grāmatu “Vilki, velni un vīri...”, kas veltīta Albertam Kronenbergam, kā arī citas grāmatas. Visi konkursa dalībnieki saņēma Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Goda rakstus.

 

Konkursa dalībnieki atzina, ka visgrūtākais jautājums bija par to, kas ir Slokas 750.gadadienas logotipa autore – bijusī Jūrmalas Mākslas skolas audzēkne Sintija Groza. Vēl grūtības sagādāja jautājumi par īpašo celtniecības materiālu – romāncementu, kuru ražoja Slokā 20.gadsimta sākumā, kā arī par gleznotāju Jēkabu Alksni, kurš dzimis Slokā 1899.gadā. Daži lasītāji veikuši pētniecisko darbu, mērot Slokas lielāko ozolu apkārtmēru, lai noskaidrotu, kurš no kokiem ir dižozols.

 

Nākamais konkurss būs veltīts Ķemeru vēsturei.