Oktobrī Jūrmalas pilsētas muzejā sāksies lekciju cikls “Jūrmalas koka arhitektūra” – par to, kā saskatīt unikālo, vērtīgo un saglabājamo. Uz lekcijām, ko lasīs nozares eksperti, tiek aicināts ikviens, kuru interesē Jūrmalas kultūrvēsturiskā apbūve. Reģistrēšanās lekcijām notiek e-pastā vai sūtot īsziņu.

image

Jūrmala ir bagāta ar savu 19. un 20. gadsimta mijas koka apbūvi un kultūrvēsturisko mantojumu – Jūrmalas tradicionālo arhitektūru – koka vasarnīcām, kas būvētas no vieglām koka konstrukcijām un rotātas dažādiem ažūriem arhitektoniskiem elementiem.

 

Lekciju ciklā “Jūrmalas koka arhitektūra”, kas norisināsies Jūrmalas pilsētas muzejā, būs iespēja gūt zināšanas par kultūrvēsturiskā mantojuma nozīmīgumu un iespējām to saglabāt ar pieejamiem līdzekļiem un finanšu resursiem. Lekciju cikls ir  veltīts tam, lai ar citu skatījumu pavērtos ne tikai uz pilsētas koka arhitektūru kopumā, bet arī uz savu māju, sētu, ielu.

 

Cikla pirmā lekcija notiks 22. oktobrī plkst. 18.00. Lekciju “Jūrmalas vēsturiskā arhitektūra. Pagātne, tagadne, nākotne” lasīs jūrmalnieks, mākslas zinātnieks, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Arhitektūras daļas mākslas eksperts un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs Rihards Pētersons.

Lai nodrošinātu papildu drošību lekcijas klausītājiem, Riharda Pētersona lekcijas, kas plānota 22. oktobrī, norises vieta pārcelta no Jūrmalas pilsētas muzeja uz Jūrmalas Kultūras centru Jomas ielā 35

 

Otrā lekcija “Senā koka apbūve kā vērtība – ievads vecu koka māju lasīšanas prasmē” plānota novembrī, lektors – Ilmārs Dirveiks.

 

Nākamajā gadā iecerēta Jura Zviedrāna lekcija “Kā saglabāt esošo mantojumu jeb restaurācijas darbi ar ierobežotiem resursiem” un Harija Tuča lasīta lekcija “Senās koka arhitektūras ilgtspējīgi risinājumi”.

 

Uz lekcijām aicināti gan koka būvju īpašnieki un tie, kas plāno celt savu ideālo māju no koka, gan ikviens Jūrmalas iedzīvotājs un viesis, kam rūp un interesē Jūrmalas kultūrvēsturiskā apbūve.

 

Reģistrēšanās lekcijām, rakstot uz e-pasta adresi jurmalaskokaarhitektura@gmail.com vai sūtot īsziņu ar vārdu, uzvārdu uz tālruņa numuru 29113360.