Noskaidroti Bulduru Izstāžu nama rīkotās konkursa izstādes „Jā/Neatkarība 2020” laureāti. Laikmetīgie mākslas darbi ar sociāli aktīvu ievirzi stāsta par Latvijas neatkarības tēmu, tie eksponēti izstādēs Bulduru Izstāžu namā un Jūrmalas pilsētas domē.

image

Galvenā konkursa balva piešķirta Lienītei Slišānei par darbu “Dieliņ, es arī tevi mīlu”. Veicināšanas balvas saņēma Līva Arnava par darbu “Ēģipte” un Toms Cīrulis par darbu “Atkārtojums”.

 

Žūrijas atzinības diplomi piešķirti Mārim Subačam par darbu “Tas, kuram kapu raka jau bērnībā”, Līgai Kurelei par darbu “Priedēs palikušie”, Lāsmai Pujātei par darbu “Ko ēd latvietis”, Aivai Žūriņai par darbu “Piesardzība”, Signei Štrauss par darbu “Lāčplēsis”, Madarai Puķītei par darbu “Pirmais vilnis 16.03.–07.07.2020.”, Ojāram Munkam par darbu “Ģenerālštābs”, Agnesei Tukānei par darbu “Kad mērķis visiem viens”, Visvaldim Asarim par darbu “Laika dimensija”, Agnesei Bulei par darbu “Saulcerītes miega zāles”, Ivetai Laurei par darbu “Mīlestība un Zīds II – Ausma”.

 

Šogad konkursam tika iesniegti 93 darbu pieteikumi no visas Latvijas. Izstādes ekspozīcijā žūrija iekļāva 55 darbus. Žūrijas sastāvā strādāja mākslas zinātniece, Latvijas Mākslas akadēmijas docente Aiga Dzalbe, profesors, Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas katedras vadītājs Jānis Murovskis un mākslinieki Anda Munkevica, Annele Slišāne un Mārtiņš Heimrāts.

 

Konkursa izstāde līdz 11. decembrim norisināsies Bulduru Izstāžu namā (Muižas ielā 6). Izstādes darbi eksponēti arī Jūrmalas pilsētas domes vestibilā (Jomas ielā 1/5), taču sakarā ar situāciju valstī, izstāde domē apmeklētajiem nav pieejama.

 

Ekspozīcijā Jūrmalas pilsētas domē izstādīti Annas Zandbergas-Šenkes, Leo Preisa, Olitas Gulbes, Nikolas Busoftes-Uzuliņas, Līgas Kureles, Jevgenija Pugina, Jāņa Jēkabsona, Agatas Muzes, Aivas Žūriņas, Lidijas Zaneripas, Evijas Freidenfeldes, Andreja Muņina, Aijas Bāliņas, Jāņa Roberta Jansona, Andreja Joksta, Undīnus, Dagnes Devjatnikovas, Egīla Spura, Martas Viktorijas Agrumes, Agneses Tukānes, Aivja Pīzeļa un Līvas Arnavas darbi.

 

Bulduru Izstāžu nama izstādē piedalās mākslinieki Māris Subačs, Līga Kalniņa, Baiba Ābelīte, Olga Rimkus, Santa Bekmane, Nataļja Jeršova, Ansis Ozols, Luīze Rukšāne, Inita Rudzīte, Lāsma Pujāte, Olga Meļehina, Agnese Rudzīte Kirillova, Hele, Monta Andžejevska, Anete Grīnberga, Ieva Birģele, Līga Kausiniece, Katrīne Kristapsone, Eduards Dubrovskis, Ojārs Munks, Agnese Apsīte, Dagnija Čerevičņika, Lolita Katkovska, Lienīte Slišāne, Toms Cīrulis, Everita Jansone, Madara Puķīte, Elizabete Melbārzde, Visvaldis Asaris, Andrejs Rubulis, Agnese Bule, Iveta Laure un Bulduru Izstāžu nama Vizuālās mākslas studija.

 

Izstādes apmeklētāji aicināti iesaistīties skatītāju balvas noteikšanā, savu balsi par tīkamāko darbu atstājot balsojuma kastītē izstādes norises vietā.

 

Izstāde un konkurss „Jā/Neatkarība 2020” Jūrmalā notiek jau devīto gadu, šo gadu laikā tā ir kļuvusi par vienu no Bulduru Izstāžu nama atpazīstamības zīmēm un apmeklētākajām izstādēm. Konkursa izstādes ideja radās 2012. gada vasarā, Bulduru Izstāžu namam  sadarbojoties ar biedrību „Rad-Dar”. Konkursa izstāde veiksmīgi pārņēma tolaik gadskārtējā pasākuma „Māksla vieno tautas” vietu un laiku kā jauns konkurss, kas aicināja māksliniekus piedalīties izstādē ar laikmetīgiem mākslas darbiem par Latvijas neatkarības tēmu.