Šonedēļ Jūrmalā sākas tiešsaistes tikšanās radošo ideju darbnīcās, kuru dalībnieki – jūrmalnieki – dalīsies ar viedokli un redzējumu par Jūrmalu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Pieteikuma sagatavošana Eiropas kultūras galvaspilsētas konkursam norisināsies, iesaistot pilsētas iedzīvotājus. Lai nodrošinātu jūrmalnieku aktīvu iesaisti un uzzinātu sabiedrības viedokli, tiks organizētas radošās ideju darbnīcas – ekspertu un jūrmalnieku diskusijas, kurās aicināti piedalīties dažādu mērķauditoriju pārstāvji – jaunieši, kultūras jomas speciālisti, uzņēmēji, pilsētvides un vides eksperti, seniori, pilsētas apkaimju iedzīvotāji, mazākumtautību pārstāvji, kā arī kultūras un mākslas izcilības. Diskusijās tiks rosinātas idejas par Jūrmalu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, kā arī tiks risināti jautājumi, kas iekļaujami pilsētas attīstības plānos un ir svarīgi katrai no iedzīvotāju grupām.

 

Pirmās tikšanās tiešsaistē norisinās jau šonedēļ. Jūrmalas kultūras jomas eksperti ir pirmie, kuri uzsāka diskusiju – ar ko Jūrmala un tās kultūras piedāvājums ir unikāls Latvijā un Eiropā. Diskusijas ideju darbnīcās notiek attālināti zoom platformā, tās vada biedrības „Zināšanu un inovācijas sabiedrības” vadītāja, radošās domāšanas eksperte, jūrmalniece Vita Brakovska.

 

Jebkura pilsētas attīstība ir vērsta uz nākotni, domājot par nākamajām paaudzēm, līdz ar to, otras radošās ideju darbnīcas dalībnieki, kuri tiksies tiešsaistes diskusijā 27. novembrī, būs jauniešu auditorija. Pilsētai svarīgs ir jauniešu redzējums par Jūrmalas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas mērķiem un iespējām stāstīt par sevi – Jūrmalu – un Latviju Eiropai.

 

Nākamās radošās darbnīcas notiks:

10. decembrī – pilsētvides attīstības jautājumu ideju darbnīca,

11. decembrī – pilsētas apkaimju iedzīvotāju ideju darbnīca,

16. decembrī  – uzņēmēju ideju darbnīca.

2021. gada 5. janvārī notiks mazākumtautību pārstāvju radošā ideju darbnīca.

 

Iedzīvotāji, kuri vēlas piedalīties kādā no radošo ideju darbnīcām, aicināti iepriekš pieteikties e-pastā dace.liepina@jurmala.lv.

 

Papildus diskusijām ideju darbnīcās, drīzumā katrs jūrmalnieks tiks aicināts aizpildīt anketu – ideju lapu – un paust savu viedokli par Jūrmalas vērtībām un attīstības iespējām, kā arī iesaistīties jaunu ideju radīšanā.

 

Jau ziņots, ka Jūrmalas pilsētas dome lēmusi virzīt Jūrmalu Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2027. gadā. Gatavojot pieteikumu Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai, Jūrmalā tiks veikts dažādu jomu izvērtējums, definēta pilsētas kultūras stratēģiskā attīstība un izstrādāts kultūras aktivitāšu plāns līdz 2027. gadam. Īpaša uzmanība tiks pievērsta iedzīvotāju iesaistei, iekļaujot darba grupās dažādu profesiju, sociālo grupu, paaudžu un tautību iedzīvotājus, kā arī vietējo kopienu un nevalstisko organizāciju pārstāvjus.