Šogad Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāls no 22. līdz 31. decembrim būs bez maksas skatāms televīzijas kanālā “ReTV”. Jānis Lūsēns, Ingus Pētersons, Georgijs Osokins, Margarita un Kristīne Balanas, Vilis Daudziņš, vokālā grupa “Framest”, kamerorķestris “Sinfonietta Riga” un citi mākslinieki priecēs klausītājus ar dažādu tautu skaistākajām Ziemassvētku melodijām, klasiskās mūzikas pērlēm, kā arī latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbiem.

image

TIEŠRAIDE skatāmā šeit

 

22. decembrī “Ziemassvētku atmiņu stāsti un melodijas”. Jānis Lūsēns, Ingus Pētersons, Vilis Daudziņš

Ziemassvētku festivālu 22. decembrī plkst. 21.25 kanālā “ReTV” ieskandinās komponista Jāņa Lūsēna koncertprogramma “Ziemassvētku atmiņu stāsti un melodijas”. Koncertuzvedumā skaistākās Jāņa Lūsēna dziesmas Ingus Pētersona balsī savīsies ar aktiera Viļa Daudziņa lasīto Viļa Plūdoņa dzeju, ievedot klausītāju brīnumainā ziemas pastorālē, kur valda siltas bērnības atmiņas, nostalģisku tēlu pasaule un mīlestība pret tuvāko.

Komponistu Jāni Lūsēnu un dziedātāju Ingu Pētersonu saista radoša draudzība vairāku gadu garumā – I. Pētersona samtainajam balss tembram J. Lūsēns komponējis daudzus skaņdarbus, kas skanējuši koncertzālēs un ierakstos, priecējot klausītājus visā Latvijā. Klausītājus gaida pārsteigums ar īpašu duetu, kurā I. Pētersonam pievienosies viņa meita Marta Līna Pētersone. Viņiem līdzās būs akordeoniste Marita Karpa un pie klavierēm – komponists J. Lūsēns. Nepārspējamā dabas un mīlestības liriķa Viļa Plūdoņa dzeju lasīs aktieris Vilis Daudziņš, kurš 2019. gadā iestudējis dzejas izrādi – poētisku lekciju ar V. Plūdoņa balādēm “Plūdons un upes dievs”.

 

23. decembrī “Ziemassvētku fantāzija”. Vokālā grupa “Framest”

Ziemassvētku priekšvakarā, 23. decembrī plkst. 21.25 kanālā “ReTV” skanēs vokālās grupas “Framest” īpašā svētku programmā “Ziemassvētku fantāzija”, kurā skaistākās Ziemassvētku melodijas savīsies ar latviešu komponistu mūziku. Grupa “Framest” savos koncertos apbur ar skatuvisku šarmu, profesionālu meistarību, artistiskumu un glāsmainiem balss tembriem. Koncertā grupai pievienosies kontrabasists Jānis Rubiks un sitaminstrumentālists Krišjānis Bremšs.

Koncertprogrammā skanēs Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Kaspara Zemīša, Kārļa Lāča, Jāņa Ķirša skaņdarbi un labi zināmas Ziemassvētku dziesmas – “White Christmas”, “Zvaniņš skan”, “Let it Snow” – oriģinālos aranžējumos “Framest” daudzbalsīgajā krāšņumā.

 

29. decembrī pianists Georgijs Osokins

Ar soloprogrammu 29. decembrī plkst. 21.25 kanālā “ReTV” uzstāsies klausītāju iemīļotais pianists Georgijs Osokins.

Ziemassvētku festivāla koncertam pianists izvēlējies Pētera Vaska meditatīvo skaņdarbu “Baltā ainava” no cikla “Gadalaiki” – klusu apceri par jaunu sākumu. Koncertā skanēs arī romantiķa Frederika Šopēna skaņdarbi – “Fantāzija Fa minorā op. 49” un “Polonēze – fantāzija La bemol mažorā op. 61”–, kuru emocionālais dziļums un dramaturģiskais vēriens būtu pielīdzināms “mazai simfonijai” klavierēm. Tieši ar F. Šopēna mūzikas atskaņojumiem G. Osokins guvis pasaules atpazīstamību. Cēls skaistums iezaigosies Ziemassvētku festivāla koncertprogrammā iekļautajā Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbā klavierēm “Rondo Re mažorā” pianista Georgija Osokina interpretācijā.

 

30. decembrī “Vivaldi, Bahs un Vasks”. Kristīne un Margarita Balanas

30. decembrī plkst. 21.25 kanālā “ReTV” skanēs Ziemassvētku festivāla koncerts “Vivaldi, Bahs un Vasks”, kurā uz Dzintaru koncertzāles skatuves pirmo reizi kopā muzicēs māsas Kristīne un Margarita Balanas. Ziemassvētku festivāla programmā mūziķes atskaņos daudzveidīgu programmu no baroka mūzikas līdz mūsdienām, kurā pazīstami opusi izskanēs duetā vijolei un čellam.

Koncertā skanēs Reinholda Gliēra “Astoņi skaņdarbi vijolei un čellam”, Antonio Vivaldi “Ziema” no koncertu cikla “Gadalaiki” un ārija “Vedrò Con Mio Dilett” no A. Vivaldi operas “Il Giustino”. Programmā iekļauts ekspresīvais Pētera Vaska duets “Castillo interior” (“Dvēseles pils”), dzirkstoša svētku burvība ieskanēsies Johana Štrausa dejās ar muzikālu pārsteigumu, ko aranžējušas māsas Balanas.

 

31. decembrī kamerorķestris “Sinfonietta Riga”

Tradicionālajā Ziemassvētku festivāla Jaungada koncertā, kas kanālā “ReTV” izskanēs 31. decembrī plkst. 21.25, kamerorķestris “Sinfonietta Riga” uzstāsies kopā ar izcilo un daudzpusīgo senās mūzikas interpretu Dmitriju Siņkovski, atskaņojot baroka, Vīnes klasikas un Johana Štrausa skaņdarbus.

Krievu vijolnieks, kontrtenors un diriģents Dmitrijs Siņkovskis sevi pierādījis kā azartisku baroka un klasicisma mūzikas pētnieku un interpretu. D. Siņkovska unikālā vijolspēle skanēs Antonio Vivaldi koncertā “Per la Solennità di San Lorenzo”. Savukārt pie diriģenta pults Dmitrijs Siņkovskis stāsies Volfganga Amadeja Mocarta “38. simfonijā” (“Prāgas”). Koncertprogrammā skanēs arī Johana Štrausa zināmākais skaņdarbs, svinīgais “Radecka maršs”, bez kura nav iedomājami Vīnes filharmoniķu Jaungada koncerti.