Ludviga van Bēthovena 250. dzimšanas dienas nedēļā kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un diriģents Normunds Šnē kopā ar pianistu Reini Zariņu 18. decembrī plkst. 21.00 aicina uz komponistam veltītu tiešraides koncertu no Dzintaru koncertzāles “Bēthovens un Bēthovens”.

image

Piektdien, 18. decembrī “Sinfonietta Rīga” tiešraidē no Dzintaru koncertzāles godinās vienu no visu laiku dižākajiem komponistiem viņa 250. dzimšanas dienā. Koncertprogrammā iekļauts Bēthovena jauneklīgais “Pirmais klavierkoncerts” pianista Reiņa Zariņa interpretācijā un Bēthovena “Ceturtā simfonija”, kura iezīmē dziļāku un traģiskāku personību, kas tomēr joprojām ir liriska un patiesa.

 

Normunds Šnē par gaidāmo koncertu stāsta: “... tā nu ir iznācis, ka mūsu lielie plāni tiek mazliet reducēti, taču mēs nekādā ziņā negribējām pieļaut, ka šis neredzamais vīruss gūst virsroku pār ģēniju. Mēs gribējām pielikt punktu gan Bēthovena gadam, gan gadam kopumā, tāpēc piektdien izskanēs koncerts, kas veltīts tikai Bēthovenam – ar Pirmo klavierkoncertu un Ceturto simfoniju. Mums pievienosies Reinis Zariņš – manuprāt vienreizējs partneris šajā opusā. Tā nu visi ir jāaicina doties nevis uz kādu no koncertzālēm, bet omulīgi apsēsties mājās pie datora.”

 

Interneta tiešraides koncerts būs skatām “Latvijas Koncerti” mājaslapā www.latvijaskoncerti.lv un sociālā tīkla “Facebook” lapā @LatvijasKonceti