No 11. līdz 22. janvārim norisinās Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” ziemas balsojums. Balsojumam izvirzīti notikumi un darbi, kas tapuši no 2020. gada septembra līdz decembrim, tostarp kultūras norises Jūrmalā.

image

Balsot iespējams vietnē kgkulturas.lsm.lv līdz 22. janvāra pulksten 23.59. Balsot iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pastu.


Balvas nominantus skatītāji un klausītāji gadā izvirza kopumā trijos balsojumos – 2020. gadā notika divi no tiem, un tagad – ziemas balsojumā – skatītāju un klausītāju vērtējumam nodoti darbi, kas radīti vai publicēti no 2020. gada septembra līdz pērnā gada beigām. Sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija ziemas balsojumā izvirzījusi kandidātus astoņās kategorijās: teātris, vizuālā māksla, literatūra, mūzika, kino, mantojums, pārsteigums, notikums.


“Kilograms kultūras” ziemas balsojumam izvirzīti vairāki kultūras notikumi Jūrmalā. Kategorijā “Vizuālā māksla” izvirzīta Sigitas Daugules personālizstāde “Glezniecība”, kas norisinājās Mākslas stacijā “Dubulti”, tās kuratore Inga Šteimane.


Kategorijā “Mūzika” nominēts Rudens kamermūzikas festivāla atklāšanas koncerts Dzintaru koncertzālē, kurā muzicēja stīgu kvartets “Artemis Quartet”.


Balsojumam izvirzītas trīs kultūrvietas Jūrmalā. Dzejniecei Aspazijai veltītā skulptūra Dubultos, vietā ar skatu uz jūru un dzejnieces memoriālo muzeju “Aspazijas māja”. Skulptūra iemantojusi daudzu mākslas un dzejas cienītāju apbrīnu, apskatot to, jūrmalnieki un viesi pastaigu turpina, ejot uz “Aspazijas māju”, savukārt muzeja apmeklētāji pēc iepazīšanās ar dzejnieces daiļradi, dodas apskatīt tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru “Aspazija kāpās”.

Kultūrvietas balsojumam pieteikta mākslas stacija “Dubulti”, kas apvieno ikdienišķo ar īpašo – mākslas telpa, kurā skatāmas mūsdienu mākslas izstādes, iekārtota dzelzceļa stacijā. Vilciens ir viens no labākajiem simboliem, ar kuru apzīmēt nepastāvību – tūlīt jau būs, tad piepeši nobremzē tieši pie kājām, un tad jau aizdārdina tālumā. Dubultu stacijā šis nošķīrums ir īpaši nolasāms – tādēļ, ka savu privāto interesi tā pielāgo savpatīgu mākslas norišu vokalizējumam.

Balsojumam pieteiktajā “Dzintaru brīvdabas koncertzālē” klātienes koncertu šogad nebija daudz, taču Dzintaru koncertzāli līdz ar dabas skaņām – kaiju balsīm un jūras vēju – klausītāji, skatītāji šogad varēja baudīt arī mājās, kad tiešraides koncertos sirsnīgi muzicēja izcili pašmāju mūziķi, arī šā gada jubilārs – Maestro Raimonds Pauls.


Vēl viena kultūrvieta Jūrmalā, par kuru aicināti balsot, ir Raiņa un Aspazijas vasarnīca Majoros, kuru atļautajā laikā apciemojot ir “iespēja sagraut ij paturētus, ij pašatzītus stereotipus par rakstnieku pāri. Dizaina un vides saspēle strādā ārpus gadalaiku ietvēruma. Stila un noskaņu kombinācija, kuras iznākumam lemts būt kaut vai par nelielu iekustinātāju tālākiem radošiem centieniem. Jebkurā laukā.”


Ziemas balsojumā finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 25. janvārī. Fināla balsojums sāksies 1. februārī, bet apbalvošanas ceremonija notiks februāra beigās.