Laikā, kas diktē savus noteikumus, Jūrmalas pilsētas muzejs aicina apmeklētājus ieskatīties muzeja krātuvēs ar tīmekļvietnes starpniecību.

image

Jūrmalas pilsētas muzeja lapā sociālajā tīklā “Facebook” tiek publicēti stāsti par izstādēm un māksliniekiem, muzeja krājuma priekšmetiem un vēstures notikumiem, atmiņas – bērnu pārdomas – par muzejā piedzīvoto laikā, kad tikšanās un nodarbības norisinājās klātienē.

 

Muzejs šogad turpina iepriekšējo gadu tradīcijas, iepazīstinot ar kūrortpilsētas vēsturi un muzeja daudzveidīgajām kolekcijām un piedāvā arī jaunas iespējas – visa gada garumā sekot divām tēmām jaunos ciklos – “Pastaiga pa Jūrmalas ielām no A līdz Ž” un “Gadskārtas”.

 

Cikls “Pastaiga pa Jūrmalas ielām no A līdz Ž”. Pamudinājums cikla veidošanai ir 85 gadu jubileja ielu sarakstam, ar kuru tika grozīti nosaukumi 279 Rīgas Jūrmalas pilsētas ielām. Publikācijas ir ieskats 33 Jūrmalas ielās dažādās pilsētas apkaimēs, arī Slokā, Kauguros, Ķemeros un Priedainē. Apskats veidots, ielu nosaukumus sarindojot alfabēta kārtībā.

 

Ciklā “Gadskārtas” izvēlēti notikumi Jūrmalas pilsētā, kam šogad aprit apaļa vai pusapaļa jubileja. Lielu interesi un apmeklējumu skaitu tīmekļvietnē jau izpelnījies publicētais ieraksts par Ķemeru sērūdens avotu (svētavotu), kam šogad aprit 225 gadi kopš tas kļuvis pazīstams ārstu aprindās un uz Ķemeru kūrortu veselības atgūšanai tika nosūtīti pirmie pacienti.

 

Katru otro pirmdienu turpinās ieskats muzeja digitālajā ekspozīcijā „Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture 18.-20. gadsimts”. Ekspozīcija atklāj to, ko šodien redzēt vairs nav iespējams. Tā ir peldēšanās no peldu steķa vai peldu ratiem, vannu procedūras Ķemeru Peldu iestādē, tie ir Jūrmalas koncertdārzi, kas līdz mūsdienām nav saglabājušies un ēkas, kuru vairs nav, kā arī laikmeta noskaņas Jūrmalas ielās, ko rada cilvēki, tērpušies tam laikam raksturīgos tērpos.

 

Otrdienas muzeja ierakstos ir veltītas bērniem un arī pieaugušajiem. “Bērnu redzējumi pasaku darbnīcās” aicina pieaugušos aizņemties kaut ko no bērnu skatījuma sev. Dažādos stāstos bērni atklāj sevi “Smilšu spēlēs” un “Pasaku darbnīcā”, kas norisinājās Jūrmalas pilsētas muzejā laikā, kad muzejs bija atvērts klātienes apmeklējumam.

Trešdienās muzejs apmeklētājiem piedāvā mainīgās izstādes. Darbs mākslinieku darbnīcās neapstājas un, savu izstādi gaidot, mākslinieces Karinē Parojanca un Ieva Maurīte apmeklētājiem par sevi un saviem darbiem stāsta attālināti.

 

Ceturtdienās turpinās ieskats muzeja mākslas krājuma krātuvēs – iepazīšanās ar Mārtiņa Pormaņa kolekciju, kas ir muzeja mākslas krājuma zelta fonds un tā senākā daļa. Krājumu veido dažādu mākslas skolu gleznas, ikonas, grafikas darbi, skulptūras un dekoratīvās mākslas priekšmeti, kopā vairāk nekā trīs simti darbu.

 

Līdz 13. martam muzeja kamīnzāles logos skatāma izstāde – piecas apaļskulptūras no Jūrmalas pilsētas muzeja tēlniecības kolekcijas alumīnijā un bronzā. Izstādes tēma – sievietes mūža ritums no radīšanas brīnuma līdz pēceksistences meklējumiem. Stāsts par katru no skulptūrām sekos ceturtdienās Jūrmalas pilsētas muzeja lapā sociālajā tīklā “Facebook”.