Jau astoto gadu aprīlī Bulduru Izstāžu nams kopā ar biedrību “Rad-Dar” rīko izstādi-akciju-loteriju “Gada Nedarbs – 2020”. Līdz šā gada 25. martam autori aicināti izstādei elektroniski iesniegt jaunradītus NeDarbus un atrādīt savus iepriekšējos gados tapušos darbus.

image

Izstādei var iesniegt NeDarbus – jokus, palaidnības, ēverģēlības un asprātības, kā arī darbus, kas pēc paša autora domām ir neizdevusies radošā iecere, neveiksmīga piedalīšanās kādā konkursā vai kas tāds, ko var uzskatīt par tehnisku kļūmi, nejaušību vai citu personu iejaukšanās rezultātā radušos nedarbu.

 

Iesniedzamo NeDarbu materiāls, medijs, formāts un skaits nav ierobežots. NeDarbus var iesniegt jebkurā jomā strādājoši autori. NeDarbiem jābūt izstādes koncepcijai un nosaukumam atbilstošiem, bērniem draudzīgiem un tapušiem laikā no autora dzimšanas līdz šā gada martam. Pie iesniedzamā NeDarba noteikti jāpievieno tā apraksts un pamatojums, kāpēc tas ir NeDarbs un kāpēc tieši šo darbu varētu saukt par autora „Gada NeDarbu”. Apraksti  un NeDarbi jāiesūta elektroniski uz e-pasta adresi: agnese.bule@gmail.com, agnese.bule@jurmala.lv vai bulduruizstazunams@jurmala.lv  līdz šā gada 25. martam plkst. 24.00. Darbu iesniegšanas anketa: forms.gle/4er3TgoeDwjKfSSC7

 

Izstāde „Gada NeDarbs – 2020” tiks publicēta Bulduru Izstāžu nama “Facebook” vietnē 1. aprīlī. Labākais, lielākais, veiksmīgākais un pieprasītākais “Gada NeDarbs – 2020” tiks noteikts skatītāju balsojumā, kas arī norisināsies sociālā tīkla vietnē. Darba autors saņems pārsteiguma balvu no izstādes organizatoriem.

 

Pirmajā izstādē, kas norisinājās 2014. gadā, autori par piedalīšanos izstādē saņēma “Žagarus”, 2015. gadā publiski tika apmācīti “Spraust dakšas”, 2016. gadā “Saņēma sukas” un arī sertifikātu par suku saņemšanu. 2017. gadā visiem izstādes dalībniekiem bija iespēja “Turēties rāmjos”, bet 2018. gads bija devīgs, jo visi NeDarba izstādes akcijas-loterijas autori tika pie “Lielākajām aplokšņu algām Latvijā”, ko apliecināja ar savu parakstu. 2019. gadā autoriem bija iespēja “Iet pupās”, 2020. gadā NeDarbs notika digitālā vidē un “Gada nedarba” logo bija skatāms spoguļattēlā. Šā gada izstādes logo ir apgriezts kājām gaisā.

 

Izstādes koncepcijas pamatā ir nosaukumā ietvertā daudznozīmība un postmodernās mākslas ideja par robežlīniju nojaukšanu starp augsto jeb elitāro mākslu un populāro mākslu. Autoram ir iespēja piedāvāt savu versiju par to, kas viņa izpratnē ir NeDarbs un kā atšķirt darbu no NeDarba vai arī kā to neatšķirt.