Aizvadīta valsts augstākā apbalvojuma mūzikā – Lielās mūzikas balvas – pasniegšanas ceremonija. Balvas pasniegtas deviņās kategorijās, laureātu vidū ir Goda jūrmalnieki – Maestro Raimonds Pauls un dziedātājs Aleksandrs Antoņenko.

 

Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijā auditorijas simpātiju balvu un balvu “Par izcilu sniegumu gada garumā” saņēma pianists un komponists Raimonds Pauls.

Maestro ir “Goda jūrmalnieks”, 2015. gadā saņēmis Jūrmalas pilsētas augstāko apbalvojumu – Goda zīmi un titulu „Goda jūrmalnieks" – par ieguldījumu Jūrmalas pilsētas vārda popularizēšanā un Jūrmalas pilsētas attīstībā. R. Pauls bijis iniciators un žūrijas priekšsēdētājs jauno dziedātāju konkursiem, kas Jūrmalai devis atpazīstamību plašā starptautiskā auditorijā daudzu gadu garumā. Maestro bijis klāt atjaunotās vēsturiskās Dzintaru koncertzāles svinīgajā atklāšanā un piedalījies daudzos Dzintaru koncertzāles sezonas atklāšanas koncertos.

 

Balva “Par izcilu interpretāciju” pasniegta dziedātājam Aleksandram Antoņenko un pianistam Reinim Zariņam par Riharda Štrausa un Riharda Vāgnera mūzikas izpildījumu “Jūrmalas festivāla” noslēguma koncertā pērnā gada 4. augustā Dzintaru koncertzālē.

 

 

Aleksandrs Antoņenko – viens no pasaulē augstu novērtētiem tenoriem – Jūrmalas pilsētas augstāko apbalvojumu saņēmis 2018. gadā. Kopš 2015. gada Aleksandrs Antoņenko ir Jūrmalā notiekošā Belvederes vokālistu konkursa žūrijas Goda priekšsēdētājs un Dzintaru koncertzāles organizētā “Jūrmalas festivāla” goda mākslinieks.

 

Lielā mūzikas balva ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, to organizē VSIA “Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju. 1993. gadā Latvijas Republikas Kultūras ministrija, pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas, pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu.

 

Jūrmala sveic Lielās mūzikas balvas laureātus, lai radoši pārsteigumi turpmāk!