Turpinot darbu pie Eiropas Kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikuma, šonedēļ tiešsaistē notika Jūrmalas pilsētas domes darba grupas un sadarbības partneru – Kurzemes novadu pašvaldību – tikšanās. Sanāksmē pārrunāts kopīgi veidotais kultūras programmas piedāvājums, tikšanās dalībnieki apmainījās ar idejām kultūras piedāvājuma paplašināšanai.

image

Tiešsaistes sanākšanā piedalījās 14 dalībnieki, kuri tikšanās laikā apsprieda šobrīd paveikto – saņemto un izvērtēto ideju apkopojumu un kopīgi veidotās kultūras programmas saturu. Programmā iekļautas iedzīvotāju, nevalstisko organizāciju pārstāvju, uzņēmēju un kultūras iestāžu darbinieku, tostarp Kurzemes novadu iedzīvotāju “Ideju krātuvē” iesūtītās pasākumu idejas, kas pirms iekļaušanas kultūras programmā rūpīgi izvērtētas un apspriestas pieteikuma gatavotāju darba grupās.

 

Visdažādākās kultūras un izklaides norises un aktivitātes topošajā kultūras programmā sakārtotas tematiskajos virzienos – daba, veselība un koprade. Programma paredz gan jaunas un tradīcijās balstītas norises, gan ar novadiem kopīgus liela mēroga pasākumus, gan lokālas – ciemos, pilsētās un atsevišķos novados rīkotas aktivitātes, kas tematiski sasaucas vienotā kopīgi veidotā kultūras programmā.

 

Tikšanās laikā tika uzdoti jautājumi un saņemtas atbildes par “Ideju krātuvē” iesniegtajām idejām un programmā iekļautajiem pasākumiem. Kultūras programma un pieminēto pasākumu klāsts “dzīvā” sarunā tika papildināts ar konkrētiem ieteikumiem.

 

Kultūras programmas veidošana turpinās un “Ideju krātuve” programmas pilnveidošanai joprojām ir atvērta. Ideju kultūras, mākslas un sadarbības projektiem var pieteikt, aizpildot anketu šeit.

 

Jau ziņots, ka Jūrmala kopā ar septiņiem Kurzemes novadiem gatavo pieteikumu Eiropas Kultūras galvaspilsētas 2027 titula iegūšanai. Katru gadu starptautiska Eiropas komisijas žūrija konkursa kārtībā izvēlas divas pilsētas Eiropā, kurām tiek piešķirts kultūras galvaspilsētas statuss. Tas paredz kultūras notikumus gada garumā, pilotprojektu realizēšanu, valsts un pilsētas infrastruktūras uzlabošanu, tūrisma plūsmas pieaugumu u.c.

 

2027. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukums tiks piešķirts vienai Latvijas un vienai Portugāles pilsētai. 2014. gadā Eiropas galvaspilsētas gods bija Latvijas galvaspilsētai Rīgai un Ūmeo pilsētai  Zviedrijā.