Dzintaru koncertzāle klausītājiem piedāvā attālināti baudīt iemīļotā cikla “Brīvdienu mūzika” koncertu “Pjacolla un Bahs”. 27. marta vakarā koncerta pārraide būs skatāma televīzijas kanālā “ReTV”.

image

Sestdien, 27. martā, plkst. 22.00 televīzijas kanālā “ReTV” uz pirmo šā gada “Brīvdienu mūzikas” koncertu “Pjacolla un Bahs” no Dzintaru koncertzāles aicina diriģents Jānis Ozols un ansamblis “Tangoriginales”.

 

Koncertā skanēs divu dažādu laikmetu un stilistikas mūzika – atšķirīga un vienlaikus līdzīga. Zināms, ka tango meistars Astors Pjacolla savā daiļradē iedvesmojies no baroka dižgara Johana Sebastiāna Baha, un šīs paralēles divu talantu skaņu mākslā aizrautīgi meklē ansamblis “Tangoriginales”.

 

Ansamblī apvienojušies: čellists, starptautisko konkursu laureāts Marks Viļenskis, akordeona spēles virtuozs Artūrs Noviks un kontrabasists, Latvijas Nacionālās operas orķestra mūziķis Toms Timofejevs.

 

2014. gadā dibinātā ansambļa mūziķi ir starptautisku konkursu laureāti, kuri muzicē arī kā solo mākslinieki un koncertu pieredzi guvuši starptautiskos festivālos. “Tangoriginales” fokusā ir tango un džeza tradīcijās sakņots repertuārs, kurā dziļa emocionalitāte savijas ar nospriegotu dramatismu un spirdzinošu brīvības sajūtu. Šī koncertprogramma ļaus padziļināti izjust vienlaikus gan divu komponistu daiļrades estētiskās dramaturģijas pretstatu, gan līdzību viņu abu mūzikas ģeniālajā vienkāršībā.