Pirmajās Lieldienās, 4. aprīlī, plkst. 16.00 televīzijas kanālā “ReTV” būs skatāms krāšņs Lieldienu mūzikas koncerts no Dzintaru koncertzāles “Svētku fanfaras”. Koncertā muzicēs ērģelniece Ilze Reine un Jāņa Porieša metāla pūšaminstrumentu kvintets.

image

Kur ir orķestris, tur vienmēr ir svētki” šī frāze ir attiecināma uz koncertprogrammu “Svētku fanfaras”, jo klausītājus brīžiem pārsteigs teju divi orķestri – brīnumains un neikdienišķs metāla pūšaminstrumentu spožums un ērģeļu stabuļu bagātīgie tembri, krāšņā kopskaņā iegūstot papildu dimensijas un spēku. Daudzveidīgs ir arī izvēlētais koncertprogrammas repertuārs – no barokāla svinīguma līdz mūsdienu komponistu skaņumākslai.

 

Koncertā skanēs: vācu ērģelnieka Hansa Andrē Štamma, Johana Sebastiāna Baha, franču komponista Pola Dikā, itāliešu renesanses laikmeta komponista Džovanni Gabrieli skaņdarbi, kā arī latviešu skaņražu – Riharda Dubras, Maijas Einfeldes, Renātes Stivriņas un ievērojamā latviešu simfoniķa Jāņa Ivanova kompozīcijas.

 

Ilze Reine ir Rīgas Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece, viena no aktīvākajām koncertērģelniecēm Latvijā. Jānis Porietis ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) trompešu grupas koncertmeistars. 2018. gadā izveidotajā metāla pūšaminstrumentu kvintetā J. Porietis sapulcinājis savus domubiedrus, Latvijas labākos profesionāļus: Jenss Emīls Holms ir “Sinfonietta Rīga” pirmā trompete, Kārlis Rērihs (mežrags) ir “Sinfonietta Rīga” un orķestra “Rīga” mūziķis, Artūrs Bērziņš (trombons) ir LNSO un Latvijas Nacionālā operas orķestra mūziķis un Roberts Brants (tuba) muzicējis orķestrī “Rīga”, LNSO, “Sinfonietta Rīga”, kā arī dažādos mūzikas ansambļos.