Jau astoto gadu Bulduru Izstāžu nams kopā ar biedrību “Rad-Dar” rīko izstādi-akciju-loteriju “Gada Nedarbs – 2020”. Izstāde līdz 1. jūnijam skatāma Bulduru Izstāžu nama “Facebook” vietnē.

image

Jau tradicionāli, joku dienā – 1. aprīlī, Bulduru Izstāžu nams atver izstādi „Gada NeDarbs”. Šogad izstāde skatāma sociālā tīkla “Facebook” Bulduru Izstāžu nama vietnē. Labākais, lielākais, veiksmīgākais un pieprasītākais “Gada NeDarbs – 2020” tiks noteikts skatītāju balsojumā, kas arī norisināsies sociālā tīkla vietnē. Darba autors saņems pārsteiguma balvu no izstādes organizatoriem.

 

Izstādes koncepcijas pamatā ir nosaukumā ietvertā daudznozīmība un postmodernās mākslas ideja par robežlīniju nojaukšanu starp augsto jeb elitāro mākslu un populāro mākslu. Autoram ir iespēja piedāvāt savu versiju par to, kas viņa izpratnē ir NeDarbs un kā atšķirt darbu no NeDarba vai arī kā to neatšķirt.

 

Autori izstādei iesniedz NeDarbus – jokus, palaidnības, ēverģēlības un asprātības, kā arī darbus, kas pēc paša autora domām ir neizdevusies radošā iecere, neveiksmīga piedalīšanās kādā konkursā vai kas tāds, ko var uzskatīt par tehnisku kļūmi, nejaušību vai citu personu iejaukšanās rezultātā radušos nedarbu.

 

Pirmajā izstādē, kas norisinājās 2014. gadā, autori par piedalīšanos izstādē saņēma “Žagarus”, 2015. gadā publiski tika apmācīti “Spraust dakšas”, 2016. gadā “Saņēma sukas” un arī sertifikātu par suku saņemšanu. 2017. gadā visiem izstādes dalībniekiem bija iespēja “Turēties rāmjos”, bet 2018. gads bija devīgs, jo visi NeDarba izstādes akcijas-loterijas autori tika pie “Lielākajām aplokšņu algām Latvijā”, ko apliecināja ar savu parakstu. 2019. gadā autoriem bija iespēja “Iet pupās”, 2020. gadā NeDarbs notika digitālā vidē un “Gada nedarba” logo bija skatāms spoguļattēlā. Šā gada izstādes logo ir apgriezts kājām gaisā.