Muzejs “Aspazijas māja” aicina lielus un mazus pētniekus laikā no 19. aprīļa līdz 4. maijam piedalīties ekspedīcijā “Kaķiem pa pēdām”. Maršrutā, kas vijas caur Majoriem un Dubultiem, ekspedīcijas dalībniekiem ar kartes palīdzību pilsētvidē jāatrod vienpadsmit kaķi.

Kaķis bijis dzejnieces Aspazijas mīļākais mājdzīvnieks jau kopš agras viņas bērnības, kad “Daukšu” māju vecais runcis kļuva par mazās Elzas Rozenbergas uzticamo spēļu biedru. Laikā, kad dzejniece dzīvoja Dubultos, tagadējā “Aspazijas mājā”, viņa rūpējās par trim kaķiem.

 

 

Šobrīd apmeklētājiem ir liegta iespēja sasveicināties ar virtuālajiem kaķiem, kuri mīt “Aspazijas mājā”, tādēļ muzejs aicina doties pastaigā – ekspedīcijā un iepazīt kaķus, kuri dzīvo dzejnieces iecienītajā Jūrmalas apkaimē. Septiņi no “meklēšanā izludinātajiem” kaķiem ir jāpamana pilsētvidē, kur ir viņu pastāvīgā dzīvesvieta, vēl četri kaķi savās vietās būs atrodami tikai noteiktu laiku.

 

Ekspedīcijas dalībnieki, izmantojot karti “Kaķiem pa pēdām” aicināti:

  • sanumurēt kaķus, aplītī pie katra kaķa attēla ierakstot viņa atrašanās vietas numuru maršrutā;
  • pie trim objektiem, kas attēlos atzīmēti ar krāsainiem aplīšiem, izpildīt kartes lapā norādītos uzdevumus;
  • ekspedīcijas rezultātus nosūtīt e-pastā aspazijas.maja@jurmala.lv.

 

“Iespējams, kāds ekspedīcijas dalībnieks pastaigas laikā atradīs vairāk kaķu nekā meklēšanā izsludināts. Jūrmala ir kaķu pilsēta. Diez vai izdosies noiet 500 metrus, nesatiekot kādu strīpainu, melnbaltu vai rudu peļu junkuru,” doties kaķu meklēšanas ekspedīcijā mudina “Aspazijas mājas” vadītāja Ārija Vanaga.

 

Ekspedīcijas “Kaķiem pa pēdām” idejas autore ir “Aspazijas mājas” praktikante, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studente Katrīna Kaupāne. Katrīna atzīst, ka šī ekspedīcija ir lieliska iespēja pavasarī doties ārā un vērīgi paskatīties apkārt. Jūrmala ir skaista pilsēta, taču dodoties ekspedīcijā ar uzdevumiem, šajā skaistumā var pamanīt daudz brīnišķīgu detaļu, kuras agrāk paslīdējušas garām nepamanītas, uzskata ekspedīcijas idejas autore.

 

Dalībnieki aicināti savas ekspedīcijas  rezultātus nosūtīt uz  e-pasta adresi aspazijas.maja@jurmala.lv. Visi dalībnieki saņems piemiņas velti, kā arī piedalīsies loterijā, kuras galvenā balva ir keramiķes Ineses Āboliņas radītais “Mincītis”.