Mākslas stacijā “Dubulti” atvērta izstāde “Auce Biele. Spēks ziedēt”. Māksliniece ieradusies Latvijā, lai stāstītu par Marokā tapušiem darbiem, kas Latvijā redzami pirmo reizi; norisināsies arī mākslinieces vadītas brīvdabas darbnīcas.

image

Svinot pavasari, intuīciju un starpkultūru dialogus, Mākslas stacijā “Dubulti” atvērta Auces Bieles izstāde “Spēks ziedēt”. Māksliniece uz Latviju atvedusi vairāk nekā sešdesmit darbus, kas tapuši Marokā laikā no 2014. līdz 2020.gadam.

 

Auce Biele par savu izstādi “Spēks ziedēt” saka: “Visai iecerei – krāsām, tēliem, ziedu kārtīm un intuīcijas izraisīšanai ir viena ideja – ierosināt, lai cilvēks pats caur teiksmainiem tēliem tiek klāt savai intuīcijai, savai zemapziņai, jo tā ir vienīgā, kas zina atbildes. Man kādreiz bija grūtības ar sava izskata un būtības pieņemšanu. Reiz es apmeklēju hipnoterapijas seansu un tur ieraudzīju savu ķermeni – tumsa, kurā lido dažādi ziedi. No tā laika man viegli pieņemt sevi, jo es sapratu, ka šajā pasaulē ir liela augu dažādība. Un tiem, kuri grib vienveidību, nav izredžu. Sevi absolūti dēvēju par kaktusu ar maigiem ziediem – sharp (asa), wild (mežonīga), surviver (cīnītāja), tāpēc izstādes objektam – Ziedu meitenei – blakus būs kaktusi”.

 

Izstādes kuratore Inga Šteimane raksturo: “Auces Bieles talants apspriest moderna cilvēka zemapziņu, Marokā ir uzplaucis dienvidnieciskās krāsās un mūžīgas vasaras košumā. Māksliniecei raksturīgi sakausēt dizaina un tēlotājmākslas aspektus. Pirms došanās prom no Latvijas Auce Biele spilgti sevi pieteica ar lielformāta džinsa auduma kodinājumiem “Mumbo Jumbo”, kas bija kā popārtisks sievietes mītu kaleidoskops. Jaunie darbi izstādē “Spēks ziedēt” dvēseles noslēpumus pauž ar tīra pigmenta iedarbību un arābiski smeldzīgu niansētību”.

 

Izstādē “Spēks ziedēt” Mākslas stacijā “Dubulti” aplūkojami vairāk nekā sešdesmit Auces Bieles gleznojumi uz pašdarināta audekla, interaktīvs objekts “Ziedu meitene", ziedu kāršu skaidrojumi un video darbs. Par savu izstādi māksliniece stāstīs 2.maijā plkst. 14.00, savukārt 29. un 30.maijā, 5. un 6.jūnijā plkst. 14.00 pie Mākslas stacijas “Dubulti” notiks četras brīvdabas darbnīcas ar ziedu kāršu skaidrojumiem un gleznošanu.

 

Auce Biele dzimusi 1981.gadā Rīgā, mācījusies tekstildizainu Rīgas Dizaina vidusskolā un ieguvusi bakalaura grādu Vizuālās komunikācijas nodaļā Latvijas Mākslas akadēmijā (2007). Mācījusies Brēmenes Mākslas universitātē. Strādājusi Šveices dizaina uzņēmumā “BIBI” ar bērnu preču dizainu. Iekļauta Jaunā muzeja (New Museum, Ņujorka) izdevumā “Younger Than Jesus: Artist Directory” (2009). Kopš 2013.gada ar ģimeni dzīvo un strādā Marokā, vada “Shine Smile” mākslas studiju.

 

Auces Bieles personālizstāde “Spēks ziedēt” Mākslas stacijā “Dubulti” skatāma no 30.aprīļa līdz 6.jūnijam katru dienu no plkst. 9.00 līdz 18.30. Ieeja brīva.

Tikšanās ar mākslinieci izstādē – 2.maijā plkst. 14.00, iepriekšēja pieteikšanās.

 

Mākslinieces vadītas brīvdabas darbnīcas ar ziedu kāršu skaidrojumiem un gleznošanu – 29. un 30.maijā, 5. un 6.jūnijā plkst. 14.00.

Individuālu ekskursiju pieteikšana: https://www.facebook.com/artstationdubulti vai dubulti.art.station@gmail.com.