Jūrmalas Mūzikas vidusskola noslēdz jubilejas gadu
Publicēts: piektdiena, 30.aprīlis, 2021
Kategorija: Kultūra

Noslēdzoties Jūrmalas Mūzikas vidusskolas jubilejas gadam, attālināti skan skolas audzēkņu koncerti, 28. maijā gaidāma grāmatas par skolas vēsturi atvēršana un Dubultu digitālās koncertzāles atklāšana.

image

Jūrmalas Mūzikas vidusskolas jubilejas gads iesākās ar tā atklāšanu Dubultu koncertzālē 2020. gada 1. septembrī, kad skolas kolektīvs tikās klātienē un skolu svētkos bija ieradies arī Valsts prezidents Egils Levits. Turpmākais mācību gads aizvadīts mācoties attālināti, tomēr audzēkņi un pedagogi spējuši radoši turpināt darbu, savu veikumu atrādot koncertos un priekšnesumos digitālajā vidē.

 

Tuvojoties jubilejas gada noslēgumam, sagatavoti skolas nodaļu audzēkņu muzikālie sveicieni, kas četros attālinātos koncertos izskanēs katru otrdienu plkst. 17.00 skolas lapā sociālajā tīklā “Facebook” un “Jurmala Live” “Youtube” kanālā. Koncerti būs pieejami arī pēc tiešraides.

 

Pirmais koncerts, kas skanēja 27. aprīlī, veltīts taustiņinstrumentu nodaļai, kas ir senākā un visplašāk pārstāvētā nodaļa skolā audzēkņu skaita ziņā. 4. maijā izskanēs vokālās, kora un vispārējo klavieru nodaļu koncerts, 11. maijā koncertu sniegs stīgu nodaļas audzēkņi. Noslēdzošais nodaļu koncerts norisināsies 18. maijā un būs veltīts pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļai, kas pārstāv plašāko instrumentu klāstu skolā.

 

Skolas 60. jubilejas gadā ir tapusi grāmata par skolas vēsturi un attīstību, tā tiks atvērta 28. maijā. Grāmata ir ieskats gan laikmeta, gan skolas vēsturē, tajā apkopoti gadu gaitā krātie faktoloģiskie materiāli un vēsturiskie notikumi, aculiecinieku intervijas. Grāmata atklāj skolas īpašo lomu profesionālās mūzikas izglītības attīstībā un sabiedrības inteliģences veidošanā.

 

Izdevuma autore ir Rakstniecības un mūzikas muzeja Pētniecības nodaļas mākslas eksperte Inese Žune, grāmatas māksliecisko ietērpu veidojusi grafiķe Arta Ozola-Jaunarāja, zinātnisko redaktūru veikusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore Baiba Jaunslaviete.

 

Vēl kāds notikums iezīmē jubilejas gada noslēgumu – līdz ar grāmatas atvēršanu, 28. maijā Jūrmalas Mūzikas vidusskolā tiks atklāta Dubultu digitālā koncertzāle. Tas ir solis pretim jaunām iespējām profesionāliem mūziķiem un skolas izcilākajiem audzēkņiem dalīties mūzikā ar klausītājiem, veidojot tiešraides un attālinātus koncertus.

Izaicinājumi, kas kopīgi pārvarēti šā gada laikā, sniedz pārliecību, ka jubilejas gada moto “Saviļņoti mūzikā” ir iedvesmas spēks, kas palīdz pārvarēt grūtības un pārmaiņu laikus, nesot mūzikas garu tālāk nākotnē.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2021
PILSĒTAS KARTE