Dzintaru koncertzālē norisināsies Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa atlase
Publicēts: ceturtdiena, 13.maijs, 2021
Kategorija: Kultūra

Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē 13. maijā norisināsies 39. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa reģionālā atlases kārta. Ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus, konkurss notiks bez publikas piedalīšanās, dalībniekiem stingri ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

image

Šā gada konkursa reģionālajai atlases kārtai, kas notiks Dzintaru koncertzālē, pieteikušies 14 dalībnieki – jaunie operdziedātāji no Lietuvas, Ukrainas un Latvijas.

 

Jauno solistu sniegumu vērtēs žūrija, kuras sastāvā ir: Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis, operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko un Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

 

Konkursa dalībniekiem, ierodoties uz konkursa atlasi, jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms ierašanās konkursa norises vietā, kā arī, atrodoties Dzintaru koncertzāles telpās, jāievēro divu metru distance no apkārtējiem un obligāti jālieto muti un degunu aizsedzoša maska. Masku konkursa dalībnieki var nelietot tikai atrodoties uz skatuves.

 

Jūrmalas pilsētā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa atlases kārtas ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu norisinās jau kopš 2005. gada. 2018. gada jūnijā, pirmo reizi Latvijā, Dzintaru koncertzālē norisinājās prestižā konkursa fināls.

 

Vīnes kameroperas dibinātāja un ilggadējā menedžera Hansa Gabora vārdā nosauktais Belvederes jauno operas solistu konkurss ir izšķirošs notikums jauno dziedātāju karjerā visā pasaulē. Piedaloties konkursā, jaunie solisti iegūst ne tikai naudas balvas, bet arī pastāvīgus sadarbības piedāvājumus. Iepriekšējo konkursa dalībnieku un laureātu vidū ir šobrīd pasaulē zināmas operzvaigznes: Elīna Garanča, Egils Siliņš, Andžela Georgiū (Angela Gheorghiu), Marina Meščerjakova (Marina Mescheriakova), Ildiko Raimondi (Ildikó Raimondi), Irina Samoilova (Irina Samoilova), Staņislavs Švecs (Stanislav Schwez) un citi.

 

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2021
PILSĒTAS KARTE