Jūrmalas pilsētas muzejā – divu gleznotāju izstādes
Publicēts: pirmdiena, 7.jūnijs, 2021
Kategorija: Kultūra

Priecājoties par satikšanos ar apmeklētājiem klātienē, Jūrmalas pilsētas muzejā iekārtotas divu izcilu gleznotāju izstādes. Otrā stāva zālēs skatāma Ievas Maurītes darbu izstāde “Horizonti”, bet kamīnzālē – Karinē Paronjancas (Karine Paronyanc) izstāde “Bio sistēmas”. Abas izstādes apskatāmas līdz 4. jūlijam.

image

Attēlā: ieskats Karine Paronjancas izstādē “Bio sistēmas”.

 

Māksliniecei Ievai Maurītei ir izkopts individuāls rokraksts. Galvenais izteiksmes līdzeklis Maurītes darbos ir līnija, askētisks, pat minimālistisks līnijas zīmējums uz lielformāta audekla, papīra vai sienas plaknes. Maurītes darbiem raksturīgs humānisms kā vienojoša saturiska vadlīnija.

 

Pēc studiju beigšanas Latvijas Mākslas akadēmijā Ieva Maurīte daudz ceļojusi un zināšanas papildinājusi starptautiskās rezidencēs Francijā, Vācijā, Lihtenšteinā, Īslandē un Japānā. Par personālizstādi “Zaļā līnija” autore nominēta Purvīša balvai. Maurītes darbi atrodas privātās un publiskās kolekcijās Latvijā, Itālijā, Igaunijā, Japānā, Francijā un ASV.

Par izstādi “Horizonti” māksliniece saka: “Horizonts man vienmēr bijis vitāli nepieciešams. Man patīk skatīties tālumā. Redzēt horizontu man ir tāpat kā dziļi ieelpot svaigu gaisu, vizuāli tas man visvairāk saistās ar jūru, jūru kā bezgalīgu plašumu, jūru kā spoguli.”

 

Kuratore Iveta Feldmane par Karine Paronjancas izstādi “Bio sistēmas” saka: “Karinē vizionārie darbi atspoguļo to, ko redz viņas “iekšējā acs”. Prāta un dvēseles kustības veido vizuālas struktūras gleznas plaknē. Viņa būvē savu fiziku, savu optiku un pasaules uzbūvi…”.

 

Ekspozīciju veido darbi no gleznu sērijas “Puzurs”, ar kuru latviešuarmēņu izcelsmes māksliniece Karinē Paronjanca uzsāk jaunu tēmu savā mākslā – dzīvās dabas spontānā plastiskuma un civilizācijas prāta linearitātes saskarsmes izpēti. Karinē smēlusies iedvesmu latviskā puzura motīvā, kas interpretēts kā universālās šūnas – Visuma sistēmas pamatelements.

 

Izstādi papildina audiāla partitūra – elektroniskās mūzikas producenta Aleksejа Siverenko (Shri Alex) veidots skaņu celiņš, kas tapis sadarbībā ar muzikālo apvienību “Rāmi Riti”, un grupas solisti Inesi Kozuliņu.

 

Karinē Paronjanca ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā glezniecības nodaļā. Papildus izglītojusies fresku un graffito glezniecības tehnikās Florences Mākslas institūtā Itālijā. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 2007. gada. Sarīkojusi vairāk nekā divdesmit personālizstādes Rīgā, Jūrmalā, Valmierā un citās Latvijas pilsētās. Regulāri piedalās grupu izstādēs Latvijā, kā arī starptautiskas nozīmes mākslas projektos. Māksliniece pārstāvējusi Latvijas mākslu starptautiskajā konferencē  Baltic Connecting (2019), kopš 2018. gada vada savu mākslas studiju “Karine Paronyanc Art Studio”. 

 

Ievas Maurītes darbu izstāde “Horizonti” un Karinē Paronjancas izstāde “Bio sistēmas” Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu ielā 29) skatāmas līdz 4. jūlijam. Muzejs atvērts trešdienās–svētdienās plkst. 10.00–18.00.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2021
PILSĒTAS KARTE