Talkas dabas sakopšanai – visā pasaulē
Publicēts: pirmdiena, 10.septembris, 2018
Kategorija: Pašvaldība

15. septembrī talku organizētāju apvienība “Let’s Do It! World” aicina cilvēkus piedalīties Pasaules lielajā talkā. 15. septembrī ir arī Pasaules tīrības diena.

image

Talkas sāksies Jaunzēlandē plkst. 10.00 pēc vietējā laika un sekos saulei dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas un noslēdzoties Havaju salās. Iecerēts, ka Pasaules lielajā talkā iesaistīsies brīvprātīgie no 150 valstīm, lai rosinātu pārmaiņas ceļā uz tīrāku pasauli.

 

Piedalās visas pašvaldības

Arī Latvijā ikviens tiks aicināts piedalīties vides sakopšanas pasākumos un vienoties lielākajā kopīgajā dabas sakopšanas talkā pasaules vēsturē. Lielajā talkā, kā ierasts, gandrīz visas Latvijas pašvaldības, kā arī iedzīvotāji, organizācijas un domubiedru apvienības rīkos vides sakopšanas un labiekārtošanas aktivitātes.

 

Jūrmalā ierīkos jaunus apstādījumus

Jūrmalas pašvaldība Pasaules lielajā talkā ierīkos jaunus apstādījumus pie Kauguru Kultūras nama Raiņa ielā 110. Pēc iepriekš izstrādātas apzaļumošanas skices paredzēts ierīkot kombinētu vasaras, rudens un pavasara puķu un kokaugu stādījumu dobi 107 kvadrātmetru platībā. Dobē tiks iestādīti kokaugi ar krāšņiem ziediem un košu lapojumu – hortenzijas, spirejas, plūškoki un citi. Daudzgadīgās puķes – graudzāles, heihēras, hostas – tiks kombinētas ar viengadīgajām: begonijām un kamasijām.

 

Iestādīt savu laimes koku

15. septembrī norisinās arī Pasaules tīrības diena, kurai gatavojas valstis visā pasaulē. Iedzīvotāji šajā dienā tiek aicināti iestādīt kaut vienu sēkliņu, lai augtu krūmi, koki Latvijas simtgadei. Mājaslapā talkas.lv/laimes-koki  ir aktivizēta karte Laimes koki, kur var atzīmēt vietu, kur plānots kaut ko iestādīt, kā arī pievienot aprakstu – vēlējumu Latvijai simtgadē.

Jaunākās ziņas
IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2019
PILSĒTAS KARTE