Deviņās izejās uz pludmali pašvaldība uzstādīs jaunus koka laipu klājumus. Laipas līdz maija beigām izvietos Ziedu, Gundegas, Peldu, Upes,Slokas, Teātra, Konkordijas, Mālpils un Drustu ielas galā.

image

Koka laipas ir dabai draudzīgākais klājums, ko tradicionāli Jūrmalā izmanto celiņu izveidei kāpu zonā, lai apmeklētāji ērtāk varētu nokļūt pludmalē. Tās ne tikai ir ērtas pludmales apmeklētājiem, bet arī saudzē kāpas un piejūras mežiem raksturīgo zemsedzi. Koka laipu klājumi Jūrmalā izvietoti kopumā 48 izejās uz jūru.

 

Koka laipas izgatavos un izvietos, īstenojot projektu “Infrastruktūras pilnveidošana un atjaunošana Rīgas jūras līča piekrastē Jūrmalas pilsētā”. Projektu īsteno Jūrmalas pilsētas dome ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) atbalstu – 70% ir LVAF finansējums un 30% no izmaksām sedz Jūrmalas pilsētas dome. Projekts tiek īstenots Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas projektu konkursa vadlīnijā “Ūdeņu aizsardzība” aktivitātē “Publisko ūdeņu praktiskā pārvaldība”. Darbu kopējās izmaksas ir 31 500 eiro.