Piesakiet pretendentus Jūrmalas Goda zīmei!
Publicēts: piektdiena, 13.septembris, 2019
Kategorija: Pašvaldība

Līdz 31. oktobrim aicinām pieteikt pretendentus Jūrmalas pilsētas apbalvojumiem. Augstākais Jūrmalas pilsētas apbalvojums ir Goda zīme. Pretendentus var izvirzīt arī Apbalvojumam par mūža ieguldījumu un Goda raksta piešķiršanai.

Godinot cilvēkus, kas devuši nozīmīgu ieguldījumu noteiktu nozaru, kā arī pilsētas un valsts attīstībā, pateiksim paldies tiem, kas savu darbu dara no sirds, nes Jūrmalas vārdu Latvijā un pasaulē!

image

Goda zīme

Goda zīmi piešķir kopā ar titulu “Goda jūrmalnieks” par ieguldījumu Jūrmalas attīstībā un kūrortpilsētas vārda popularizēšanā. To var piešķirt par īpašiem nopelniem izglītības, kultūras, tautsaimniecības, veselības aprūpes, sabiedriskās darbības, sporta vai citā jomā. Kopā ar Goda zīmi piešķir 5000 eiro naudas balvu.

 

Jūrmalas pašvaldība augstāko apbalvojumu – Goda zīmi un titulu “Goda jūrmalnieks” – dibinājusi 2015. gadā. Goda zīme piešķirta komponistam un pianistam Maestro Raimondam Paulam, dziedātājai Laimai Vaikulei, SIA "Jūrmalas slimnīca" valdes priekšsēdētājam Egonam Liepiņam, uzņēmējam Laurim Aleksejevam, pludmales volejbola trenerim Genādijam Samoilovam, operdziedātājam Aleksandram Antoņenko un pašvaldības SIA „Kauguru veselības centrs” vadītājam Gundaram Prolim.

 

Par mūža ieguldījumu

Apbalvojumu par mūža ieguldījumu piešķir par ilggadējiem nopelniem un mūža ieguldījumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, izglītībā, zinātnē, sociālajā aprūpē, uzņēmējdarbībā, sportā, sabiedriskajā darbībā un citiem īpašiem nopelniem. Kopā ar Apbalvojumu par mūža ieguldījumu piešķir naudas balvu 1000 eiro apmērā.

 

Balvu par mūža ieguldījumu Jūrmalas pilsēta pasniedz kopš 2018. gada. Pērn to saņēma četrkārtējā Eiropas čempione akadēmiskajā airēšanā, ķīmijas zinātņu doktore un sabiedriskā darbiniece Daina Šveica.

 

Goda raksti

Goda rakstu piešķir par nopelniem un ieguldījumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, izglītībā, zinātnē, sociālajā aprūpē, uzņēmējdarbībā, sportā, sabiedriskajā darbībā un par citiem īpašiem nopelniem. Kopā ar Goda rakstu piešķir naudas balvu 500 eiro apmērā.

 

Kā pieteikt pretendentus apbalvojumiem?

Pretendentus Jūrmalas pilsētas apbalvojumiem var pieteikt reģistrētas nevalstiskās organizācijas, valsts un pašvaldību iestādes, profesionālās asociācijas; ne mazāk kā piecu pilngadīgu cilvēku grupa; juridiskas personas; citu Jūrmalas pilsētas pašvaldības konkursu komisiju vadītāji, domes deputāti un struktūrvienību vadītāji.

 

Pieteikumā jānorāda informācija par apbalvojumam izvirzīto pretendentu un pamatojums par pretendenta ieguldījumu.

Apbalvojuma nolikums un pieteikuma anketa pieejama šeit.

 

Kur iesniegt pieteikumu?

Parakstītu pieteikuma anketu apbalvojuma piešķiršanai var iesniegt:

  • nosūtot pa pastu Jūrmalas pilsētas domei Jomas ielā 1/5, Jūrmalā, LV-2015;
  • personīgi Jūrmalas pilsētas domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā Jomas ielā 1/5, Raiņa ielā 110 vai Tukuma ielā 30;
  • nosūtot elektroniski uz e-pasta adresi apbalvojumi@jurmala.lv ar norādi “Apbalvojumu piešķiršanas komisijai”, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu.

 

Atgādinām: pieteikumus Jūrmalas pilsētas apbalvojumiem var iesniegt līdz 31. oktobrim!

Apbalvojumus pasniegs novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītā svinīgā pasākumā Dzintaru koncertzālē.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2020
PILSĒTAS KARTE