Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu Jūrmala aicina svinēt, iededzot sveces garākajā Gaismas ceļā, baudot svētku koncertu un uguņošanu!

image

Gaismas ceļš visas pilsētas garumā un Svētku dievkalpojums Ķemeru baznīcā

Svētku noskaņai visā pilsētā tradicionāli tiks veidots senākais un arī garākais Gaismas ceļš. Izgaismojot novembra krēslu, par godu Latvijai gar pilsētas maģistrālo ielu tiks iedegts vairāk nekā 7000 sveču. No plkst.15.30 ikviens tiek aicināts pievienot savu sveci Gaismas ceļam, kas teju 20 kilometru garumā vīsies cauri visai Jūrmalai, sākot no Viestura ielas pie Lielupes tilta Priedainē līdz pat Ķemeriem.

Šogad, 18. novembrī plkst. 16.30 Jūrmalas iedzīvotāji, uzņēmēji un pilsētas viesi aicināti tradicionālo Jūrmalas Gaismas ceļu kuplināt ar svecīšu iedegšanu Jomas ielā, veidojot sveču ceļu arī gājēju ielā, kas būs papildinājums garākajam Gaismas ceļam cauri Jūrmalai, sveicot Latviju svētkos. Ideja par gājēju sveču ceļa izveidošanu Jomas ielā ir Jūrmalas uzņēmēju – galerijas Korso – iniciatīva, lai vēlreiz atgādinātu par to, ka Jūrmala ir lieliska vieta brīvdienu pavadīšanai arī rudens un ziemas mēnešos, kā arī svētku laikā. 

 

18.novembra rītā plkst.11.00 atjaunotajā Ķemeru evaņģēliski luteriskajā baznīcā A. Upīša ielā 18 notiks Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts ekumeniskais pateicības dievkalpojums, kur piedalīsies visu Jūrmalas kristīgo konfesiju garīdznieki.

 

Svētku koncerts un uguņošana Kauguros

Svētku vakarā plkst.19.00 pie Kauguru kultūras nama Raiņa ielā 110 skanēs svētku koncerts, kurā klausītājus priecēs solisti Žoržs Siksna, Vineta Elksne, Goran Gora, Maija Aukšmuksta, kā arī Jūrmalas apvienotais koris, Latvijas Universitātes (LU) jauktais koris “Juventus” un LU vīru koris “Dziedonis”. Koncerta izskaņā plkst.20.15 uzstāsies grupa “Jumprava”, savukārt pēc koncerta plkst.21.30 būs svētku uguņošana.

Uguņošana plkst. 21.00 notiks arī jūras krastā pretī viesnīcai “Baltic Beach Hotel & Spa” Jūras ielā 23/25.

 

Satiksmes izmaiņas svētku laikā

Saistībā ar 18. novembra svētku koncerta norisi no piektdienas, 17.novembra, plkst.9.00 līdz svētdienai, 19.novembrim, plkst.03.00 noteiktas šādas izmaiņas:

  • tiks slēgta satiksme Raiņa ielā – no Nometņu ielas līdz Oškalna ielai;
  • tiks slēgta labā braukšanas josla Mazajā Nometņu ielā aiz šķērsielas starp TC “Līgo bazārs” un Kauguru kultūras nama pagalmu.

 

Izmaiņas pilsētas autobusu satiksmē

Lai iedzīvotāji varētu ērti nokļūt uz svētku koncertu Kauguros, 18. novembrī tiks nodrošināts bezmaksas pilsētas sabiedriskais transports maršrutos Nr. 1, 4, 6, 7 un 8, kā arī papildu reisi:

  • maršrutā Nr.4 tiks nodrošināts papildu reiss plkst.21.40 no “Dz.st. Sloka”, savukārt papildu reisa plkst.21.55 no pieturvietas “TC Līgo” maršruts tiks pagarināts līdz Buļļuciemam;
  • maršrutā Nr.6 tiks nodrošināts papildu reiss plkst.21.50 no pieturvietas “TC Līgo”;
  • maršrutā Nr.8 reiss plkst.21.20 no pieturvietas “Ganību iela” tiks pārcelts uz plkst.21.50 no pieturvietas “TC Līgo”.

 

Latvijai veltīti pasākumi novembrī Jūrmalā

Visu novembri Jūrmalas kultūras un izglītības iestādes piedāvā apmeklēt Latvijai veltītus kultūras pasākumus – izstādes un koncertus.

14.novembrī plkst.18.00 Mākslinieku namā Muižas ielā 6 tiks atklāta Latvijas dzimšanas dienai veltītā konkursa izstāde “Jā/NeAtkarība 2017”, tā būs skatāma līdz 9.decembrim.

15.novembrī plkst.16.00 Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā Dubultu prospektā 42 notiks sarīkojums “Valsts sākas ar dzimto pilsētu. Vietas stāsts. Dubultu laukums”, kur par Jūrmalas kūrorta pirmssākumiem stāstīs vēsturniece Inga Sarma.

15.novembrī plkst.18.00 Jūrmalas Mūzikas vidusskolā Smilšu ielā 7 notiks audzēkņu koncerts “Mana Latvija skan”, ko papildinās fotostudijas “Aspazija” videoprojekcija.

Plkst.18.00 Jūrmalas kultūras centrā Jomas ielā 35 tiks atklāta biedrības “Oforta ģilde” rīkotā grafikas izstāde “99. Ziema”, kas būs aplūkojama līdz pat 17. janvārim.

16.novembrī plkst.18.00 Aspazijas mājā Z. Meierovica prospektā 18/20 ciklā “Kafija ar Aspaziju” notiks tikšanās ar grāmatas “Klusie varoņi” autoriem – Annu Žīguri, Agnesi Lūsi, Pēteri Bolšaiti un izdevēju Ligitu Kovtunu.

Svētku mēneša noslēgumā, 29.novembrī, Jūrmalas kultūras centrā Jomas ielā 35 plkst.19.00 aicināti uz deju uzvedumu “Dvēseles bite”, kur piedalīsies Jūrmalas kultūras centra deju kolektīvi “Tapa”, “Zītariņi”, “BG deju studija” un Latvijas Nacionālās operas un baleta māksliniece Paulīna Druka.

 

Ieeja visos pasākumos bez maksas.