Godinot Latvijas iedzīvotājus, kas piedalījās Černobiļas atomelektrostacijas kodolkatastrofas seku likvidēšanā, Jūrmalā notiks sanāksme un tematiska izstāde “Jūs neaizmirsīsim!”.

image

Izstāde būs apskatāmas Jūrmalas Kultūras centrā 16. februārī, Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari” no 20. februāra un aprīlī – Majoru vidusskolā.

 

Šogad 26. aprīlī aprit 32 gadi kopš pasaulē lielākās avārijas Černobiļas atomelektrostacijā Ukrainā. Avārijas seku likvidēšanas darbos kopskaitā piedalījās 800 tūkstoši cilvēku, to skaitā vairāk nekā seši tūkstoši iedzīvotāju arī no Latvijas, no kuriem vairāk nekā trīs tūkstoši ieguvuši invaliditāti, liela daļa zaudējuši darba spējas un aptuveni 1500 avārijas seku likvidācijas dalībnieku ir miruši.

 

Izstādē būs apskatāmi materiāli – fotogrāfijas, dokumenti un priekšmeti, kas apliecina Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku upurēšanos, glābjot pasauli no radiācijas briesmām. Izstāde mums atgādina un liek apzināties, ka arī pēc tam, kad pasaulē ir notikušas jaunas atomelektrostaciju avārijas, Černobiļas katastrofas sekas nebūt nav pilnībā likvidētas.

 

Traģiskās avārijas seku likvidācijas atcerei veltīto izstādi izveidojis Latvijas Ugunsdzēsības muzejs sadarbībā ar Latvijas savienību "Černobiļa".

 

Sanāksme Černobiļas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem notiks 16. februārī plkst. 17.00 Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35.  Sanāksmē varēs uzzināt par izmaiņām Černobiļas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku kaitējuma atlīdzības aprēķināšanā. Tāpat būs iespēja iestāties Latvijas savienībā “Černobiļa”, atjaunot biedra statusu, kā arī aizpildīt pieteikumu Černobiļas avārijas seku likvidēšanas dalībnieka piemiņas zīmes, ko 2016. gadā iedibinājusi Iekšlietu ministrija, saņemšanai.

 

Sanāksmē piedalīsies Latvijas savienības “Černobiļa” pārstāvji, Černobiļas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki un Jūrmalas pilsētas domes pārstāvji.

 

Biedrība Latvijas savienība „Černobiļa” ir sabiedriskā labuma organizācija, kas apvieno Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekus, avārijā cietušos, kā arī avārijas seku likvidētāju pēcnācējus, kuri ir dzimuši pēc katastrofas.

 

Kontaktpersona – Latvijas savienības „Černobiļa” Jūrmalas koordinators Albīns Minčuks, tālr. 26751756.