Jūrmalas pilsētas maršrutos no 12. februāra sāk kursēt jaunie “ISUZU CITIBUS” autobusi, līdz ar to spēkā stājas arī SIA “Jūrmalas autobusu satiksme” (JAS) jaunā maršrutu numerācija un izmaiņas kustības sarakstos.

image

Galvenās pārmaiņas skar maršrutu numerācijas secību, lai tā būtu ērtāk saprotama gan jūrmalniekiem, gan pilsētas viesiem, kuri, uzturoties Jūrmalā, izmanto JAS sabiedrisko transportu. Populārākajos maršrutos būs papildu reisi, un JAS sabiedriskais transports kursēs biežāk.

 

1. maršruts “Buļļuciems–Priedaine” (1. maršruts ir apvienots ar 7. maršrutu)

Ņemot vērā Jūrmalas iedzīvotāju ierosinājumus, šajā maršrutā pilnībā ir mainīts kustības saraksts darba dienām un brīvdienām. Tas ir pielāgots vilcienu pienākšanas laikiem “Dz. st. Lielupe”.  Papildu divi reisi darba dienās tiks izpildīti, no rīta plkst. 07:55 no Priedaines uz SIVA koledžu (iepriekšējais 7. maršruts), un plkst. 15:15 autobuss no SIVA koledžas uz Priedaini. Pārējās diennakts stundās 1. maršruti autobusa kursēs pa jauno pagarināto maršrutu “Buļļuciems – Priedaine” vai saīsinātajos reisos “Buļļuciems – RIMI “Lielupe”” un “Buļļuciems – Bulduri”. Lai nodrošinātu Priedaines iedzīvotājiem iespēju nokļūt Jūrmalas centrālajā daļā, darba dienās tiks izpildīts papildu reiss no rīta, plkst. 7:15 no Priedaines uz Raiņa ielu, kuru veiks  5.maršruta autobuss, tādējādi nodrošinot izglītojamo nokļūšanu uz izglītības iestādēm.

 

2. maršruts “Kauguri – Ķemeru kapi”

Esošais 14. maršruta autobuss (“TC Kauguri–Ķemeru kapi”) kursēs maršrutā “Kauguri–Ķemeru kapi”. Autobusi kursēs pēc šobrīd spēkā esošā kustības grafika no 1. aprīļa līdz 15. oktobrim. Sākoties pludmales sezonai, autobusi sestdienās divas reizes dienā iebrauks pieturvietā “Slokas karjers”, nodrošinot iespēju nokļūt līdz peldvietai.

 

3. maršruts “Bulduru stacija–Valteri–Kauguri”

8. maršruta “Muižas iela–Ganību iela” autobuss turpmāk kursēs kā 3. maršruta autobuss ar maršruta nosaukumu “Bulduru stacija–Valteri–Kauguri”. Lai skolēni varētu laikus nokļūt uz skolu un jūrmalnieki no Valteriem uz darbavietām Kauguros un citviet, mainīts autobusu atiešanas laika grafiks. Jaunais kustības grafiks darba dienās un brīvdienās ir izstrādāts, ņemot vērā pasažieru pārvietošanās paradumus un plūsmu sastrēgumstundās. Pasažieru ērtībām JAS interneta mājaslapā, kustības sarakstā, kā arī autobusa elektroniskajā tablo tiks norādīts, ka tas brauc caur Valteriem.

 

4. maršruts “Bulduri–Slokas stacija”

Ņemot vērā Jūrmalas iedzīvotāju un izglītības iestāžu izteiktos ierosinājumus un statistikas datus par pārvadāto pasažieru skaitu, noteiktās diennakts stundās 4. maršrutā “Bulduri– Slokas stacija” tiks palielināts reisu skaits. Darba dienās JAS sabiedriskais transports šajā maršrutā no plkst. 7.00 līdz 9.00 un no plkst. 13.00 līdz 18.00 kursēs ar 10–15 minūšu intervālu. Vasaras sezonā darba dienās un brīvdienās pēdējie autobusi jūrmalnieku un pilsētas viesu ērtībām kursēs vēlāk.

 

5. maršruts “Bulduri–Ķemeru stacija” (ekspresis)

Ekspreša maršruti 10., 10.a un 11., kuros kursēja JAS mikroautobusi, tiks apvienoti vienā – 5. maršrutā. Pamatmaršruts būs “Bulduri–Ķemeru stacija”, taču mikroautobusi kursēs vairākos virzienos. Lai iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju nokļūt uz Ķemeriem, darba dienās būs papildu reisi plkst. 16:25 no Buļļuciema, 18:25 no Bulduriem uz Ķemeriem. Līdz Ķemeriem tiks pagarināts reiss plkst. plkst. 22:00 darba dienās un plkst. 21:50 brīvdienās no Bulduriem. Darba dienās tiks organizēts papildu reiss 17:30 no Ķemeriem uz Bulduriem. Mikroautobusi kursēs kā “ekspreši”, pieturot tikai kustības sarakstā norādītajās pieturvietās. Šajā maršrutā nevar izmantot braukšanas maksas atvieglojumus, bet var izmantot JAS mēnešbiļeti.

 

6. maršruts “Slokas AO–Ķemeru stacija”

Pēc Ķemeru iedzīvotāju ierosinājumiem – ērtākai nokļūšanai no Ķemeriem uz Slokas autoostu, būs papildus reisi – plkst. 19:22 un 22:15 darba dienās un plkst. 22:35 brīvdienās. Divu reisu atiešanas laiki no Slokas autoostas uz Ķemeriem plkst. 17:20 un 18:40 ir mainīti, lai JAS pasažieri varētu ātri un ērti, bez ilgas gaidīšanas pārsēsties no 4. uz 6. maršruta autobusu.

 

No 12. februāra mēnešbiļetes varēs izmantot visos Jūrmalas pilsētas autobusu maršrutos.

 

Stājoties spēkā izmaiņām, iegādājoties biļeti par 0,70 eiro (pilna cena) 1. maršruta autobusā, to varēs izmantot pārsēžoties 3. un 4. maršruta autobusos, tāpat arī no 6. maršruta autobusa pārsēžoties uz 4. autobusu (un pretēji).  Biļete būs jāuzrāda vadītājam, kurš izsniegs pārsēšanās biļeti. Nopirktā biļete būs derīga vienu stundu no iegādes brīža.

 

Ar numerācijas un kustības sarakstu izmaiņām var iepazīties autobusu pieturvietās, JAS mājaslapā www.jurmalassatiksme.lv sadaļā Kustības saraksti, interneta vietnē www.m.marsruti.lv/jurmala , kā arī 1188 mājaslapā sadaļā Pilsētu satiksme – Jūrmala, vai zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo diennakts tālruni 67113322.