Ar Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu turpinās slimību profilakses un veselību veicinošas aktivitātes; Jūrmalas iedzīvotājiem tās pieejamas bez maksas.

image

Ja ģimenē ir bērni invalīdi

Tikšanās laikā četru nodarbību ciklā vecākiem, kuru ģimenē ir bērni invalīdi, viņu vecvecākiem un tuviniekiem ir iespēja dalīties pieredzē un zināšanās, uzzināt citu vecāku pieredzi, saņemt speciālistu padomu un atbalstu tādos jautājumos kā laika plānošana, psihohigiēna ikdienā, pašefektivitāte, atbalsts rūpēs par bērnu, savas dzīves līdzsvarošanas prasmes, pozitīvas domāšanas tehnika, dažādu atbalsta sistēmu izmantošana, stresa vadība u. tml.

 

Ja tuvinieks sirgst ar demenci

Ja diagnosticēta demence, dzīve kļūst par izaicinājumu ne tikai cilvēkam pašam, bet arī tuviniekiem. Tikšanās laikā četru nodarbību ciklā var gūt padomu un atbalstu sev aktuālos jautājumos par saskarsmi ar tuvinieku, kuram novērojams atmiņas zudums un dažādas personības pārmaiņas: kā rīkoties, kā sarunāties un kā veidot viņam atbilstošu vidi.

 

Par psihiskās veselības traucējumiem

Četru nodarbību ciklā var uzzināt par saskarsmi un komunikāciju ar tuvinieku, kuram ir psihiskās veselības traucējumi, par atbilstošu rīcību un palīdzības saņemšanas iespējām psihisku traucējumu gadījumā.

 

Atbalsta grupu nodarbības notiek katru otro pirmdienu plkst. 17.30 Slokas pamatskolā Skolas ielā 3. Papildu informācija un pieteikšanās dalībai atbalsta grupās pa tālr. 29463725, 29339396 vai elektroniski fonds@fondsjc.lv.

 

Cilvēkiem ar onkoloģisku saslimšanu

Atbalsta grupās ar onkoloģisku saslimšanu 12 nodarbību ciklā deju un kustību terapijā ir iespēja pārrunāt problēmas, dalīties pieredzē, atbrīvot savu ķermeni un domas, iemācīties pārvaldīt emocijas un ķermeni un mazināt trauksmes sajūtu. Slēgtās nelielās grupās nodarbības vada Lidija Naumova, psiholoģe, kas specializējusies darbā ar cilvēkiem, kam ir onkoloģiska saslimšana.

Atbalsta grupu nodarbības cilvēkiem ar onkoloģisku saslimšanu notiek trešdienās plkst. 18.30 viesnīcas “Daina” telpās Mežsargu ielā 4/6. Papildu informācija un pieteikšanās dalībai atbalsta grupā pa tālr. 22009962.

 

Nūjošanas nodarbības

Nūjošanas nodarbības notiek katru svētdienu: Kauguros plkst. 10.00–11.30, pulcēšanās Kauguru pludmalē pie Kauguru glābšanas stacijas Kapteiņa Zolta ielā 123; Dubultos plkst. 12.30–14.00, pulcēšanās Dubultu pludmalē Baznīcas ielas galā pie izejas uz jūru. Nepieciešamības gadījumā bez maksas var nodrošināt nūjas. Tālr. uzziņām: 27717372.

 

Jogas nodarbības*

Jogas nodarbības notiek otrdienās plkst.18.00 un sestdienās plkst.10.00 Pumpuru vidusskolas aktu zālē. Tālrunis uzziņām 27717372.

 

Uzziniet par veselīgu uzturu!

Veselīga uztura interešu grupās senioriem (54+) praktiskajās nodarbībās tiek sniegta informācija par ēšanas paradumiem, lai ēdiens sniegtu dzīvības enerģiju un stiprinātu veselību, par uztura piramīdu un vecuma grupai atbilstošu uzturu – tauku, šķiedrvielu, vitamīnu un minerālvielu saturu un kalorijām; uztura speciālista vadībā tiks kopīgi gatavoti veselīgi ēdieni, daloties ar gardu un veselīgu maltīšu receptēm.

Nodarbība 27. martā plkst. 10.30–14.30. Nodarbības notiek Latvijas Sarkanā Krusta Sociālajā centrā “Kauguri” Kapteiņa Zolta ielā 121. Pieteikšanās pa tālr. 67740124.

 

Kā dažādot maltīti

Praktiskajās nodarbībās trūcīgiem, maznodrošinātiem un cilvēkiem, kuri ir bez darba, tiek sniegta informācija, kā dažādot ēdienu ar garšvielu palīdzību, kā pagatavot gardu, veselīgu un ekonomisku maltīti, izmantojot pārtikas pakās iekļautos produktus un sezonas dārzeņus un augļus.

Nodarbības  22. martā plkst. 10.30–14.30, 29. martā plkst. 10.30–12.30. Nodarbības notiek Latvijas Sarkanā Krusta sociālajā centrā “Kauguri” Kapteiņa Zolta ielā 121. Pieteikšanās pa tālr. 67740124.

 

Nodarbības senioriem un cilvēkiem ar invaliditāti

Veselības nodarbības senioriem (54+) un cilvēkiem ar invaliditāti: 27. martā plkst. 11.00–13.00 svara un asinsspiediena mērījumi, informācija par tējām saaukstēšanās periodā, senioru stresu, holesterīnu un sirds veselību. Nodarbības notiek Latvijas Sarkanā Krusta sociālajā centrā “Kauguri” Kapteiņa Zolta ielā 121. Pieteikšanās pa tālr. 67740124.

 

* Ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu.