Aicina izzināt ierasto un svešo Latvijas dabā
Publicēts: pirmdiena, 4.februāris, 2019
Kategorija: Sabiedrība

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par dažādām Latvijas dabai neraksturīgām augu un dzīvnieku sugām, Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija februārī Jūrmalas iedzīvotājus aicina uz diviem izzinošiem pasākumiem “Svešinieki Latvijas dabā. Vai tie mūs apdraud?”.

image

Ceturtdien, 21. februārī, plkst. 18.00 pasākums notiks – Ķemeros, “Meža mājā”.

 

“Pasākumā palūkosimies uz Latvijas dabu no pavisam neierasta skatu punkta, šoreiz iepazīstot nevis Latvijas dabai raksturīgās augu un dzīvnieku sugas, bet gluži pretēji – svešās. Skaidrosim, kā tās šeit atceļojušas, kādu ietekmi atstāj uz mūsu dabas vērtībām un ko ar tām iesākt. Mūsu uzmanības lokā nonāks gan bēdīgi slavenais Sosnovska latvānis un Spānijas kailgliemezis, gan tautā mazāk zināmas invazīvās sugas, kas mūsu ainavā jau ir tik pierastas, ka daudziem nemaz nešķiet svešas, piemēram, krokainā roze,” stāsta dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa.

 

Bieži vien invazīvās sugas dabā ieviešas un strauji izplatās cilvēku nezināšanas dēļ, it īpaši bīstami tas ir teritorijās, kuras dibinātas, lai aizsargātu dabas vērtības un veicinātu to saglabāšanu, piemēram, nacionālajos parkos. “Tieši tādēļ īpaši pievērsīsimies arī jautājumiem, kā ikviens no mums var sekmēt svešo “ciemiņu” neieviešanos vai tālāku neizplatīšanos,” skaidro A. Balandiņa.

 

Interesenti varēs uzzināt arī par 2019. gadā plānotajām Dabas aizsardzības pārvaldes aktualitātēm, kā arī daudzveidīgajām iespējām iesaistīties dažādos dabas saglabāšanas pasākumos – talkās, dabas pētījumu programmās u.c.

 

Šī pasākumu sērija ir turpinājums Zaļajām pēcpusdienām, kas Ķemeru Nacionālajā parkā tika aizsāktas pirms vairāk nekā pieciem gadiem, aicinot vietējos nacionālā parka un apkārtnes iedzīvotājus neformālā gaisotnē tikties ar parka pārstāvjiem un nepastarpinātā veidā uzzināt jaunāko informāciju par aktualitātēm dabas aizsardzībā.  

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE