Šonedēļ – Eiropas Mobilitātes nedēļa
Publicēts: pirmdiena, 16.septembris, 2019
Kategorija: Sabiedrība

No 16. līdz 22. septembrim notiek Eiropas Mobilitātes nedēļa, kuras šī gada vadmotīvs ir  “Gudrāks solis”. Kampaņas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par pozitīvo ietekmi, pārvietojoties ar riteni un kājām, kā arī viedo pilsētu attīstību.

image

22. septembrī – “Dienā bez auto” – visi aicināti samazināt pārvietošanos ar auto, aizstājot to ar velosipēdu, sabiedrisko transportu vai iešanu kājām.

 

Aicinām arī jūrmalniekus pārvietoties gudri un pārdomāt, kurā brīdī kādas transporta veidu kombinācijas ir ērtākās un videi draudzīgākās – automašīnu vietā aktīvāk izvēlēties ilgtspējīgus pārvietošanās veidus: pastaigas ar kājām, riteņbraukšanu un sabiedrisko transportu – vilcienu vai bezmaksas autobusus Jūrmalā!

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas un reģistrēt savus labās prakses piemērus aktīvam, mūsdienīgam un videi draudzīgam dzīvesveidam jeb “smart cities” (viedo pilsētu) konceptam vietnē www.mobilityweek.eu, tādējādi piedaloties EMN2019 Nacionālajā konkursā.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2020
PILSĒTAS KARTE