Valsts svētkos jūrmalniekiem piešķirti valsts augstākie apbalvojumi
Publicēts: otrdiena, 5.maijs, 2020
Kategorija: Sabiedrība

Ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2020. gada 23. aprīļa lēmumu 2020. gada 30. aprīlī 67 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts.

image

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku iecelts kodolfiziķis, kultūrvēsturnieks un novadpētnieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors Dr.sc.ing.Valdis Gavars.

 

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvots un par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri iecelts Mākslas vēsturnieks, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Arhitektūras un mākslas daļas eksperts, Latvijas Mākslas akadēmijas docents, Okupācijas muzeja biedrības valdes loceklis Rihards Pētersons.

 

Ar Atzinības krustu apbalvota un iecelta par Atzinības krusta virsnieku Pumpuru vidusskolas bioloģijas skolotāja Vēsma Vijupe.

 

Jūrmalas pilsētas pašvaldība Valda Gavara ieguldījumu Jūrmalas pilsētas attīstībā 2019. gadā novērtējusi ar augstāko apbalvojumu, piešķirot Jūrmalas pilsētas Goda zīmi un titulu “Goda jūrmalnieks”. Vēsma Vijupe saņēmusi Jūrmalas pilsētas pašvaldības Goda rakstu par izciliem sasniegumiem pedagoģiskajā darbā.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE