Sestdien, 1.decembrī, Latvijas Ūdens motosporta federācija pasniedza kausus un apbalvoja labākos ūdens motosporta sportistus, kā arī pateicās tiesnešiem.

 

image

Šogad sportistu skaits bija iepriecinoši liels, tāpēc arī konkurence katrā klasē bija spēcīga. Jūrmalnieks, komandas "Jurmala Racing team" sportists Ņikita Lijcs tika apbalvots par otro vietu Latvijas čempionātā Formula 2 un Formula 4 klasēs un tika atzīts par Latvijas Gada sportistu 2018. Šo godpilno titulu Ņikita ieguva jau 6.gadu pēc kārtas.

 

Ņikita Lijcs ir aizvadījis aizraujošu un panākumiem bagātu ūdenssporta sezonu. Šajā gadā Ņikita turpināja cīnīties par Pasaules čempiona titulu Formula 4 klasē un pārliecinoši debitēja Formula 2 klasē.  

 

Sportista talants un nonogurdināmās darba prasmes jau guvušas atzinību konkurentu vidū, tāpēc visi no sportista gaidīja augstus rezultātus F4 klasē. Tie neizpalika arī šogad. Sezonas laikā tika piedzīvotas spožas uzvaras, sportists vairākas reizes kāpa uz pjedestāla, bet tika piedzīvotas arī tehniskas ķibeles, kas atņēma ļoti svarīgus punktus. Šo sezonu Ņikita Lijcs noslēdza ar pārliecinošu uzvaru F4 posmā Francijā un kopvērtējumā sportists Pasaules čempionātā F4 klasē izcīnīja 2.vietu.

 

Paralēli F4 klasei Ņikita sevi pieteica debijai prestižajā un ātrajā F2 klasē. Ņikita startēja gan Eiropas, gan pasaules čempionāta posmos, kuros augstākais rezultāts bija 4.vieta Eiropas čempionātā Lietuvas pilsētā Zarasai, kas ir labs sniegums, ņemot vērā, ka tās šajā klasē bija tikai otrās sacensības. Sezonas kopvērtējumā Ņikita ieņem 6.vietu F2 klasē. Kā pats sportists saka, tad „desmitniekā pasaules mērogā mēs esam”, un tas ir labs pieteikums nākamajai sezonai.

 

Ņikita nav gatavs apstāties pie sasniegtā un jau aktīvi strādā pie jaunās sezonas sagatavošanās darbiem. Ņikita sola, ka nakamā sezona būs ļoti aizraujoša, jo jau šobrīd ir zināms, ka sportists startēs gan F4, gan F2 klasēs. 

 

Paralēli ikdienas darbam, sagatavošanās darbiem F2 un F4 klasēs, ģimenei un treniņiem Ņikita kopā ar dizaina studiju 55ART gatavo dokumentālo filmu par ātrumlaivu sportu, kuras pirmizrāde plānota jau šā gada nogalē.