Jūrmalnieces – ”Fēnikss kausa” čempiones
Publicēts: trešdiena, 6.marts, 2019
Kategorija: Sports

Jūrmalas pilsēta jau otro gadu pēc kārtas uzņēma nozīmīgus jaunatnes basketbola svētkus – šoreiz starptautiskā turnīra “Fēnikss Kauss” finālu. Par trešās sezonas čempionēm savā vecuma grupā kļuva Jūrmalas Sporta skolas meitenes, aiz sevis atstājot Kurskas “Dinamo no Krievijas un Sanktpēterburgas “Kirovskaya”, kuras izcīnīja 3.vietu.

image

Finālturnīrā startēja dalībnieces no Igaunijas, Latvijas, Krievijas un mājinieces. Finālturnīra pirmajā spēlē pret Maskavas basketbola klubu “Gloriya jūrmalnieces spēlēja droši un ar pārliecību, labi kustoties uzbrukumā, kas regulāri ļāva rezultatīvi noslēgt uzbrukumus. Pēc tam, kad spēles trešajā periodā Jūrmala veica 11 punktu izrāvienu, Krievijas meitenes vairs neatguvās un Jūrmala izcīnīja uzvaru ar 70:47. Otrajā spēlē pret Igaunijas “Tallin Kalev jau pirmajā ceturtdaļā tika iekrāts 14 punktu pārsvars. Skaļais līdzjutēju atbalsts ne mirkli neļāva atslābt Jūrmalas meitenēm un tika izcīnīta otrā uzvara – 65:46. Par vietu pusfinālā pretiniekos Krievijas pilsētas Ivanovo Sporta skola. Pēc sezonas sākumā šai komandai piedzīvotā zaudējuma pagarinājumā, tagad jūrmalnieces bija gatavas citam scenārijam. Uzņemtie apgriezieni pirmajās spēles nesamazinājās. Jau trešajā periodā pārsvars sasniedza 30 punktus kā rezultātā trešā pārliecinošā uzvara – 64:41.

“Fēnikss Kauss” pusfināls pret Sanktpēterburgas Sporta skolu “Kirovskaya” iesākās nervozi. Pirmajā ceturtdaļā Jūrmalas meitenes iekrāja 10 punktu pārsvaru. Arī Sanktpēterburgas komanda atguvās un izlīdzināja spēles rezultātu. Pēdējā ceturtdaļā laukumā risinoties izšķirošajiem notikumiem aukstasinību un pārliecību nodemonstrēja jūrmalnieces. Kopīgiem spēkiem aizsardzībā apturot pretinieču līderes un ar kolektīvu uzbrukumu veiksmīgi uzbrūkot grozam, Jūrmala izcīnīja uzvaru ar rezultātu 64:53 un vietu starptautiskā turnīra finālā.

Starptautiskais basketbola turnīrs “Fēnikss Kauss” risinās jau trešo gadu un šogad komandu skaits ir ievērojami audzis. Jau 66 komandas četrās dažādās vecuma grupās sadala turnīra galvenās balvas. Un tieši Jūrmalas pretinieces lielajā finālā Kurskas “Dinamo” no Krievijas ir iepriekšējo divu gadu čempiones ne tikai Krievijā, bet arī “Fēnikss Kauss” turnīrā. Līdz finālspēlei Kurskas meitenes visās spēlēs izcīnīja pārliecinošas uzvaras un neatradās neviena komanda, kur kaut kādā veidā spētu ierobežot meistarīgās pretinieces. Lai arī kādi bija iemesli, bet “Dinamo noteikti nebija gatava basketbolam ar ciešu aizsardzību un lielu pretestību. Jūrmalas meitenes jau no pirmās minūtes nerespektēja garākās pretinieces, ļaujot pirmajā ceturtdaļā gūt tikai četrus punktus, bet puslaikā vien deviņus. Otrajā puslaikā pretinieču līderes sasparojās, kad īsā brīdī iemeta četrus tālmetienus un uz pusi samazināja rezultātu starpību. Tomēr tas bija arī viss. Arī spēles beigās mēģinājumi taktiski taisīt piezīmes un nosūtīt uz soda līnijas jūrmalnieces panākumus nedeva. Jūrmalas meitenes iemeta visus sešus pēdējos soda metienus, uzvarēja spēli ar 54:41 un izcīnīja “Fēnikss Kauss” 2018. – 2019. gada sezonas čempiona titulu!

Ļoti stabilu sniegumu visa turnīra gaitā nodemonstrēja Milana Purmale, kura pelnīti tika iekļauta turnīra simboliskajā pieciniekā. Bet par Jūrmalas komandas labāko spēlētāju tika atzīta Anastasija Černova. Savukārt par šīs sezonas vērtīgāko spēlētāju vienbalsīgi tika apbalvota jūrmalniece Ieva Korzāne.