Valters Zviedris 2019. gada sacensību sezonu uzsāk Itālijā
Publicēts: piektdiena, 12.aprīlis, 2019
Kategorija: Sports

Jūrmalas autosportists, pieckārtējs Latvijas čempions kartingā un Latvijas sporta meistars Valters Zviedris, šī gada sacensību sezonu uzsācis ar izcīnītu 5. vietu Rotax Centrāleiropas 1. posma sacensībās kartingā, kuras 6.–7. aprīlī norisinājās Adrijā, Itālijā.

image

Uz sacensībām Valtera klasē – “RM DD2” – bija ieradušies 29 sportisti no 12 valstīm: Itālijas, Ungārijas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Austrijas, Baltkrievijas, Somijas, Igaunijas, Grieķijas, Slovēnijas un 6 sportisti no Latvijas – Valters, Ričards Šubeckis, Krists Ziders, Tomass Birstiņš, Matīss Maļinovskis un Zane Mēnese. Konkurence šajā kartingu klasē bija ļoti sīva, jo uz starta bija arī daudzi starptautiskās sacensībās rūdīti šīs klases sportisti. Pavisam uz sacensībām dažādās klasēs bija ieradušies vairāk nekā 200 sportisti.

 

Valteram šī bija debijas sacīkste jaunā kartu klasē – Rotax DD2, kura ir aprīkota ar pašiem jaudīgākajiem Rotax 34 Zs kartinga dzinējiem ar diviem pārnesumiem. Jūrmalnieks šogad kartinga sacensībās pārstāvēs “Birel ART Baltics” komandas krāsas un startēs ar Itālijā ražotu Birel ART kartu. Kvalifikācijas brauciens, kas norisinājās sestdienas vakarpusē, Valteram nebija tas labākais un, lai gan no līdera soma Jusso Pantilas jūrmalnieks atpalika tikai nieka 0,437 sekundes, tas deva tikai 15.vietu uz starta pirmajam no trim sacensību braucienam – priekšfinālam.

 

Svētdienas rīts sākās ar lietainiem laika apstākļiem, priekšfinālā Valteram izdevās pakāpties no 15.vietas uz 5.vietu un fināla braucienā, uz kādu brīdi iesaistoties cīņā pat par uzvaru, izdevās finišēt 3.vietā. Pēdējais noslēdzošais superfināla brauciens jau norisinājās sausos laika apstākļos un, startējot no trešās starta vietas, Valters uz vairākiem apļiem pat nonāca otrajā vietā, bet karta regulējums sausiem laika apstākļiem nebija tik labs kā braukšanai pa lietu, un gan Valtera, gan mūsu komandas biedra Krista Zidera kartiem acīmredzami trūka ātrums izejās no trases asajiem pagriezieniem un tādēļ līdz brauciena beigām vairāki sportisti apdzina Valteru un finišs tika sasniegts vien 9.vietā. Sacensību rezultāti tika noteikti pēc visos trijos braucienos iegūto punktu kopsummas un sakrātie 106 punkti Valteram deva 5.vietu gan šajās sacensībās, gan Rotax Centrāleiropas  kopvērtējumā pēc pirmā posma. Otrs labākais no Latvijas sportistiem šajā klasē bija Valtera komandas biedrs Krists Ziders, kurš ar iegūtajiem 94 punktiem izcīnīja 9.vietu.

 

Nākamās sacensības Latvijas sportistiem Valteram Zviedrim, Tomasam Birstiņam, Patrikam Noelam Ločmelim un Matīsam Maļinovskim paredzētas Genkā, Beļģijā, kur no 19. līdz 21. aprīlim norisināsies “Rotax Euro Trophy” atklāšanas posms, un uz kuru jau pieteikušies 137 sportisti no visām Eiropas malām. Latvijā Valteru sacīkšu trasē varēsiet redzēt starptautiskās autošosejas sacensībās “De Walt Grand Prix”, kas no 10. līdz 12. maijam norisināsies Rīgā, Biķernieku autotrasē, kur jūrmalnieks startēs ar atraktīvo “Legend Cars” sporta automašīnu. Nāciet un atbalstiet klātienē!

 

Komanda izsaka pateicību Jūrmalas pilsētas domei par ilggadēju atbalstu sacensību dalības maksu segšanā, kā arī pārejiem komandas sponsoriem/atbalstītājiem – SIA ”I-Con”, “Joker Klubs”, “KDM Print”, “Gatorz Eyewear Europe”, “Rosenso Marketing”, “2BCreative” un citiem.

Jaunākās ziņas
IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2019
PILSĒTAS KARTE