Jūrmala atklāj aktīvās atpūtas sezonu
Publicēts: pirmdiena, 15.aprīlis, 2019
Kategorija: Sports

Svētdien, 14. aprīlī, Majoru pludmalē jaukā gaisotnē un kuplā dalībnieku lokā norisinājās viens no gaidītākajiem Jūrmalas aktīvās atpūtas pasākumiem pavasarī – Jūrmalas Skriešanas svētki.

image

Dalībnieki sacentās skriešanas vai nūjošanas distancēs. Ja skriešanā bija 5 un 10 kilometru garas distances, bet bērniem no 400 līdz 800 metriem, tad nūjotājiem bez 5 un 10 kilometru garām distancēm bija arī pusmaratona distance – 21 kilometrs, kuras veicēji pašā rīta agrumā kā pirmie atklāja Jūrmalas Skriešanas svētkus.

 

Skriešanas svētku rīkotāji ģimenēm ar bērniem un pasākuma dalībniekiem bija sarūpējuši dažādas atrakcijas un aktivitātes. Vislielāko interesi izsauca azartiskais “Milzu ķēriens”, kur dalībniekam piesietam aiz gumijas bija jācenšas aizsniegties pēc dāvanas. Visi interesenti, kuri vēlējās izzināt Jūrmalas vēsturi, varēja piedalīties orientēšanās spēlē, kur ar simts gadus vecas kartes un vēsturisko bilžu palīdzību aizrautīgi meklēja un atklāja Jūrmalas senākās vietas un faktus. Tikmēr radošajās darbnīcās bērni varēja izkrāsot sejas ar Jūrmalai raksturīgiem simboliem un veidot vējdzirnavas un putnus. Par muzikālo priekšnesumu pasākuma laikā rūpējās bērnu un jauniešu vokālā studija “Studija Rasa”.

 

10 kilometru distancē beigās no līderu trio ātrākais bija pagājušā gada Latvijas čempionāta 4.vietas ieguvējs 1500 m Aigars Feteris, kurš vienīgais šo distanci veica ātrāk par 36 minūtēm – 35:56,6. Finišā Aigaram 20 sekundes piekāpās līderis pēc pirmā apļa jeb pusdistances Valdis Miezītis, bet trijnieku noslēdza uzvarētājam pusminūti zaudējušais Jānis Vītiņš. Sievietēm pārākumu ar vairāk nekā divu minūšu pārsvaru apliecināja pagājušā gadā strauji progresējusī Klinta Lauska, kas vienīgā izskrēja no 40 minūtēm – 39:21,0. Aiz sevis Klinta atstāja abas māsas – Zandu Malančuku un Agnesi Ulanovu.

 

5 kilometru distancē vīru konkurencē par uzvaru līdzvērtīgi cīnījās trīs pretendenti, kuru vidū beigās finišā līniju pirmais šķērsoja savulaik vairākas medaļas junioru konkurencē Latvijas čempionātos vidējās distancēs ieguvušais Jānis Mežiels (16:40,0), kurš bija par 14 sekundēm ātrāks nekā 2018.gada vicečempions 800 m telpās Arnis Ozoliņš, bet vēl pēc 7 sekundēm finišā trešais ieradās pagājušā gada Latvijas junioru čempions 1500 m Emīls Stiprais. Sievietēm nepārspēta palika 2018. gada Latvijas vicečempione maratonā Jekaterina Soukunova, vienīgajai no sievietēm noskrienot ātrāk par 20 minūtēm – 19:54,6. Arī 5 kilometru distancē sievietēm noslēdzošās divas godalgotās vietas nopelnīja māsas – Viktorija un Izabella Bogdanovas.

 

Garākajā nūjošanas distancē 21 kilometrs pārliecinoši pirmais pēc 2:20:47,9 finišēja tukumnieks Nauris Rūdulis, bet sievietēm pagājušā titulu aizstāvēja liepājniece Linda Kubiloviča, kurai vienīgajai no dāmām izdevās iekļauties divās ar pusi stundās – 2:29:05,3. 10 kilometru distancē piekto gadu pēc kārtas nepārspēts palika Jurijs Misjuns (1:05:16,2), kuram konkurenci mēģināja sastādīt gan nūjošanā, gan skriešanā startējušais ogrēnietis Valdis Ņilovs, bet sievietēm atkal uzvaras laurus plūca Baiba Bolgzda (1:10:44,8). Īsākajā 5 kilometru distancē pirmās vietas ieguva Ēriks Miķītis (35:20,4) un Līna Gaile (36;12,0).

 

Uz Jūrmalas Skriešanas svētkiem aicināja Jūrmala, pasākumu rīkoja “Piedzīvojumu sacensību apvienībai”.

Jaunākās ziņas
IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2019
PILSĒTAS KARTE