Sestdien, 18.maijā, sporta namā “Taurenītis”  ar spraigām spēlēm noslēdzās Jūrmalas atklātais čempionāts basketbolā, kurā šogad sacentās rekordliels komandu skaits – 15 amatieru basketbola komandas. Finālā cīnījās četras spēcīgākās komandas: “Fēnikss”, “Klondaika”, “dizainasēta.lv” un “Jurmala holidays”.

image

Attēlā: Jūrmalas atklātā basketbola čempionāta uzvarētaji "Jurmala Holidays" (centrā)

un 2.vietas ieguvēji "dizainasēta.lv"

 

Šīs sezonas bronzas spēlē tikās komandas “Klondaika” un “Fēnikss”, un līdz pat spēles pēdējai sekundei tika saglabāta intriga, kura būs dueļa spēcīgākā komanda. Gandrīz visu spēles laiku vadībā ar dažu punktu pārsvaru atradās “Klondaika”, taču spēles izskaņā “Fēnikss” pietuvojās līdz 3 punktu deficītam, un pēdējā sekundē komandas “Fēnikss” spēlētāja Eināra Buča realizētais metiens no tālas distances viesa cerības, ka rezultāts ir izlīdzināts un mačā par 3.vietu gaidāms papildlaiks. Diemžēl noslēdzošais metiens bija tikai divu punktu vērtībā, un “Fēnikss” ar viena punkta deficītu atzina “Klondaikas” pārākumu ar rezultātu 72:73. Rezultatīvākie “Fēnikss” spēlētāji bija R.Brants (20 punkti), K.Engelss (16), O.Polis (13);  rezultatīvākie “Klondaikas” spēlētāji bija M.Liepa (15 punkti), V.Dambergs (12), O.Strupovičs (11).

 

Spēlē par 1.vietu tikās čempionāta pagājušā gada zelta medaļnieki “Jurmala holidays” un komanda “dizainasēta.lv”. Lai gan pirmās trīs spēles ceturtdaļas aizritēja līdzīgā cīņā ar spēlēs vadības maiņu gan vienai, gan otrai komandai, beidzamajā ceturtdaļā “Jurmala holidays” spēles vadību pārņēma savās rokās un ar rezultātu 99:77 izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Rezultatīvākie “Jurmala holidays” spēlētāji – G.Epners (32 punkti), E.Vītols (17), T.Provejs (16); savukārt “dizainaseta.lv” rezultatīvākie spēlētāji bija E.Zeibots (20 punkti), R.Ruksis (17), A.Vorms un L.Žūriņš (13 punkti).

 

Par labākajiem turnīra spēlētājiem tika atzīti: labākais uzbrucējs Gatis Epners “Jurmala holidays”, rezultatīvākais spēlētājs Pēteris Bluks “Copmans un dēli”, precīzākais spēlētājs tālmetienos Pēteris Bluks “Copmans un dēli”, labākais aizsargs Toms Provejs “Jurmala holidays”, labākais centra spēlētājs Roberts Ruksis “dizainasēta.lv”.

 

Jūrmalas pilsētas čempionāts basketbolā tiek organizēts ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu sadarbībā ar biedrību “Jūrmalas sporta senioru biedrība “Jūrmala””.