No 22. līdz 25. augustam Jūrmalā notiks vēl nebijis turnīrs – Pasaules kausa posms pludmales volejbolā. Ar Jūrmalas iedzīvotāja karti 20% atlaide turnīra biļetēm. 

image
Attēla autors: Vadims Morozovs

Turnīrā savu dalību ir pieteikuši stiprākie pludmales volejbolisti no Brazīlijas, Amerikas, Kanādas, Jaunzēlandes, Japānas un vairākām Eiropas valstīm. Latviju šajā turnīrā pārstāves vairāki pāri, tai skaitā arī mūsu vadošie dueti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš (16. vietā rangā) un Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs (11. vieta rangā). Šim notikumam veltītajā pasākumā ikvienam apmeklētājam bija iespēja sajust pludmales volejbolam raksturīgo lielisko atmosfēru, nofotografēties un palūgt autogrāfus lielākajām pašmāju zvaigznēm.

 

Turnīrs Jūrmalā norisināsies 4 dienas. Biļetes uz turnīra dienu ir iespējas iegādāties, sakot no 5.00 EUR, bet uz pamatturnīra spēlēm tās maksā sākot no 19.00 EUR. Tuvojoties turnīram, to cena palielināsies. Biļetes uz turnīru iespējams iegādāties bezrindas.lv.

 

“Es izaugu kā pludmales volejbolists tieši Jūrmalas smiltīs – pirmie treniņi man bija tieši tur. Braukājam jau 15 gadus pa visu pasauli un tie cilvēki, kuri ceļo, spēj novērtēt mūsu kvalitatīvās smiltis. Pludmales volejbolistiem smiltis ir svarīgākais un pirmais, ko mēs vērtējam. Tikai tad visu pārējo – tūre, viesnīca, organizēšana. Līdz ar to, pats svarīgākais Pasaules kausa posmam Jūrmalā mums jau ir. Jūrmala kopā ar Latvijas volejbola federāciju jau ir pierādījusi, ka var sarīkot augstākā līmeņa sacensības. Pirms diviem gadiem, kad Jūrmalā notika Eiropas čempionāts, visi dalībnieki jau par to pārliecinājās,” stāsta viens no turnīra galvenajiem favorītiem Aleksandrs Samoilovs.

 

“Jūrmalā pēdējo reizi spēlējām pirms 2 gadiem Eiropas čempionāta finālā. Ir īpaša sajūta atgriezties Jūrmalā un ceru, ka mājās mums izdosies parādīt to labāko sniegumu. Ticu, ka skatītāju atbalsts un atmosfēra mums palīdzēs. Mēs no savas puses darīsim visu, lai latvieši turnīrā būtu līdz pēdējai dienai,” stāsta Jānis Šmēdiņš.

 

“Šāda mēroga un līmeņa turnīrs Latvijā notiks pirmo reizi. Mums ir liels prieks un gods pirmo reizi uzņemt pasaules labākos pludmales volejbolistus Jūrmalā. Lai šis turnīrs izdotos augstākajā līmenī un spētu iepriecināt visus pludmales līdzjutējus gan no Latvijas, gan pasaules, tiks ieguldīts liels darbs. Aicinu visus apmeklēt turnīra spēles, lai klātienē izbaudītu augstākā līmeņa pludmales volejbolu un lielisko atmosfēru, kas valdīs īpašajā turnīra arēnā Majoru pludmalē,” stāsta Latvijas Volejbola federācijas valdes loceklis Andris Blaka.

 

“Viens no galvenajiem uzdevumiem, lai skatītājiem būtu interesanti, bija spēcīga dalībnieku sastāva sarūpēšana. Lielā mērā tas izdevās arī ar mūsu volejbolistu palīdzību, jo viņi ir zināmi. Pieteikšanās vēl turpinās, bet sportiskā ziņā bez mūsu vadošajiem pludmales volejbola pāriem šajā turnīrā plāno piedalīties trīs brazīļu, 3 holandiešu un 5 amerikāņu pāri. Runājot par personībām, kurām mums vajadzētu pievērst uzmanību, turnīram ir pieteicies pasaules vicečempions Kristians Vārenhorns no Holandes. Savukārt, plašākas sabiedrības interesi varētu izraisīt latviešu izcelsmes bijušā NBA basketbolista Čeisa Badingera piedalīšanās turnīrā. Sacensību formāts ir līdzīgs kā visos citos pasaules kausa posmos – kvalifikācijas sacensības un tad pamatturnīrs 32 komandām,” stāsta Latvijas volejbola federācijas ģenerālsekretārs Kaspars Timermans.

 

“Jau piecus gadus, kopš 2014.gada, ik gadu Jūrmalas smiltīs ar lielu gandarījumu uzņemam lielo volejbolu – Eiropas un šogad pirmo reizi arī pasaules mēroga pludmales volejbola sacensības. Katru gadu sacensību līmenis tikai aug. Jūrmala ir pierādījusi sevi kā lielu pasākumu veiksmīgu organizatoru, un nostiprinājusi savas pozīcijas Eiropas pludmales volejbola lielpilsētu kartē. Jāsaka, ka tas lielā mērā ir mūsu sportistu nopelns. Pateicoties viņu panākumiem pludmales volejbols ir kļuvis pietiekami populārs, un šāds turnīrs ir iespējams ne tikai Jūrmalā, bet arī Latvijā,” saka Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektors Edgars Stobovs.

 

Vairāk informācijas par turnīru: www.beachvolley.jurmala.lv

 

Par Pasaules kausa posmu pludmales volejbolā:

Gaidāmajā Pasaules kausa izcīņas posmā, kas no 22. līdz 25. augustam norisināsies Jūrmalā, Majoru pludmalē Latvijas pludmales volejbola faniem būs iespēja klātienē vērot pludmales volejbola zvaigznes ne tikai no Eiropas, bet arī no visas pasaules. Pludmales volejbolisti turnīrā cīnīsies par naudas balvām 75 000 dolāru vērtībā – uzvarētāji saņems naudas laimestu 10 000 dolāru vērtībā. Pludmales volejbolistiem joprojām notiek punktu krāšana, lai kvalificētos Tokijas olimpiskajām spēlēm, tāpēc paredzams, ka Jūrmalā ieradīsies visi vadošie pasaules pludmales volejbola dueti, jo šī turnīra uzvarētāji saņems ne tikai 10 000 dolāru laimestu, bet arī iegūs 600 ranga punktus.