Smiltenē, Sporta kompleksā “Teperis” no 9. līdz 10. augustam norisnājās ceturtais no šī gada sešiem Latvijas kartinga čempionāta un ProKart kausa posmiem  kartingā. Uz sacansībām bija ieradušies vairāk nekā 220 sportisti no Baltijas un arī no tuvējām ārzemēm - Krievijas, Baltkrievijas un arī Skandināvijas.

image
Attēla autors: no personīgā arhīva: Atis Veismanis un Aigars Zviedris

Trīs Jūrmalas sportisti Ernests Veismanis, Ričards Šubeckis un Valters Zviedris startēja pašā ātrākajā un atraktīvākajā ar Rotax dzinējiem aprīkotajā klasē RM DD2. Šīs klases kartiem ir divu ātrumu pārnesumu kārba. Ar līkumiem bagātās Smiltenes trases ātrākajās vietās tie traucas ar ātrumu 117-118km/h un to vidējais ātrums trasē ir virs 80km/h. Pavisam 18 šīs klases braucēji stājās uz starta, lai noskaidrotu uzvarētāju šajā posmā un cīnītos par kopvertējuma punktiem Latvijas čempionāta un Rotax Max izaicinājuma kausa ieskaitēs, kā arī par ceļa zīmi uz Rotax pasaules finālu, kurš oktobra beigās norisināsies Itālijā, Sarno pilsētiņā, netālu no Neapoles. Uz turieni gan brauks tikai šī gada izaicinājuma kausa uzvarētājs, tādēļ cīņas trasē bija ļoti spraigas. 

 

Kvalifikācijas braucieni norisinājās piektdienas vakarā pielijušā trasē. Tā kā lietus jau bija mitējies, trase lēnām žuva un tādēļ sportisti ar katru apli uzlaboja savus apļa laikus līdz pat kvalifikācijas sesijas pēdējam aplim. Visveiksmīgāk ar mainīgajiem laika apstākļiem tika galā Valters, kurš uzrādīja otro ātrāko apļa laiku piekāpjoties uzvarētājam Matīsam Maļinovskim 0,179 sekundes. Ernestam Vesimanim ceturtā vieta un Ričards Šubeckis uzrādīja vienpadsmito rezultātu.

 

Priekšfināla braucienā labs starts padevās Ernestam Vesimanim un viņš no ceturtās vietas nonāca otrajā un kādu laiku pat apdraudēja līdera Matīsa Maļinovska pozīcijas, bet tad viņu trešajā aplī apdzina Valters un vēl vēlāk arī Krists Ziders no Birel Art Baltic’s komandas. Valters drīz vien izvirzījās brauciena vadībā un pateicoties pārējo konkurentu savstarpējām cīņām spēja atrauties vairāk kā 7,5 sekunžu attālumā un finišēt tālu priekšā visiem pārējiem konkurentiem. Ernests līdz brauciena beigām spēja nosargāt ceturto vietu. Savukārt Ričardam Šubeckim šī brauciena laikā izdevās pakāpties četras vietas augstāk un finišēt septītajam.

 

Pirms DD2 klases Fināla brauciena uznāca neliels lietus, kurš trasi padarīja mitru un slidenu. Valters pēc starta atkrita uz 2.vietu aiz Krista Zidera, bet drīz vien atguva līdera godu, kuru nosargāja līdz pat priekšpēdējam sacensības aplim. Diemžēl pēdējā aplī Valteru apdzina Matvejs Makušins no “Team Victoria” komandas ar kuru Valteram šogad ir vissīvākās cīņas par uzvaru čempionātā un par biļeti uz pasaules finālu Itālijā. Pateicoties uzvarai priekšfinālā, kopvērtējumā šajās sacensībās Valters savam konkurentam Makušinam zaudēja tikai vienu punktu un Jūrmalnieks joprojām saglabā labas cerības uz uzvaru sezonas kopvērtējumā. Arī Ričards Šubeckis aizvadīja labu sacīksti uzrādot ātrāko apļa laiku šajā braucienā, bet pēdējā aplī cīnoties par trešo vietu ar Kristu Zideru iekļuva avārijā un finišu sasniedza desmitajā vietā. Šī sadursme Ernestam Veismanim pavēra iespēju kāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena Latvijas čempionāta ieskaitē. Prieks par Ernestu kuram šis ir pirmais goda pjedestāls šogad. Komandu ieskaitē Jūrmalai šajā posmā ceturtā vieta.

 

Nākamās kartinga sacensības Jūrmalniekiem Ropažos, Sporta kompleksā “333” kur no 23.-24. augustam norisnāsies Latvijas čempionāta priekšpēdējais - 5.posms.

 

Komanda izsaka pateicību Jūrmalas pilsētas domei par ilggadēju atbalstu sacensību dalības maksu segšanā, kā arī pārējiem komandas sponsoriem/atbalstītājiem – SIA “Optibet”, ”I-Con”, “KDM Print”, SIA “Joker Klube” “Gatorz Eyewear Europe”, “Rosenso Marketing”, “2BCreative”.

 

Aigars Zviedris,

Valtera Zviedra un “Jūrmala/Papa’s RT”  menedžeris Tel. 29275010 Foto: No personīgā arhīva