Šonedēļ Jūrmalā norit Pasaules kausa posms pludmales volejbolā
Publicēts: ceturtdiena, 22.augusts, 2019
Kategorija: Sports
Autors: Ksenija Mirošņika - Latvijas Volejbola federācijas sabiedrisko attiecību konsultante

No 22. līdz 25. augustam Jūrmalā notiek līdz šim nozīmīgākās pludmales volejbola sacensības Latvijas vēsturē – Pasaules kausa posms pludmales volejbolā. Savu dalību turnīram ir apstiprinājuši 52 pludmales volejbola pāri no 27 pasaules valstīm.

image
Attēla autors: Vadims Morozovs

Spēles klātienē varēs vērot vairāk nekā 2000 pludmales volejbola interesenti.

 

Pasaules kausa pamatturnīrā startēs 32 komandas no ASV, Vācijas, Austrijas, Čehijas, Norvēģijas, Brazīlijas un daudzām citām. Latviju šajā Pasaules kausa posmā pārstāvēs pieci pāri, kā arī pieteikti divi rezervistu pāri, kuri iesaistīsies turnīrā, ja kāds no pamata pāriem atsauks savu dalību. Turnīrā piedalīsies arī Latvijas labākie pludmales volejbola dueti – Samoilvs/Šmēdiņš (27. vieta pasaules rangā) un Pļaviņš/Točs (16. vieta pasaules rangā). Turnīra organizatori ir piešķīruši Wild Card uz pamatturnīru Aleksandra Samoilova jaunākajam brālim Mihailam Samoilovam, kurš 2018. gadā tieši Jūrmalā izcīnīja Eiropas U-22 čempiona titulu. Šajā turnīrā viņš startēs pārī ar pieredzējušo Aleksandru Soloveju. Turnīrā startēs arī trīs pāri no ASV, starp kuriem būs pludmales volejbola sabiedrībā zināmie spēlētāji Patterson/Budinger, kuri spēlē kopā salīdzinoši nesen, bet pasaules rangā ieņem jau 46. vietu. Vēl no amerikāņiem redzēsim Sick/Allen, kuri atrodas 34. vietā un Kolinske/Evans, kuri atrodas 56. vietā. Tāpat turnīrā startēs arī četras vācu komandas, kas regulāri sagādā pārsteigumus dažādos turnīros visā pasaulē. Latvijas līdzjutējiem par prieku turnīrā piedalīsies arī 37. vietā esošais beļģu duets Koekelkoren/van Walle, kuri veiksmīgi startēja Jūrmalā notiekošajā 2017. gada Eiropas čempionātā.

 

Lai garantētu iespēju visiem pludmales volejbola interesentiem izbaudīt spēļu atmosfēru klātienē, Majoru pludmalē izbūvēts stadions. Stadiona skatītāju tribīnes sliesies gandrīz 5m augstumā un tajās aizraujošās spēles vienlaicīgi varēs vērot 2046 skatītāji.

 

Kvalifikācijas turnīra spēles, kas norisināsies 22. augustā, būs iespējams apmeklēt bez ieejas maksas. Uz pamatturnīra spēlēm, kas tiks aizvadītas 23.augustā un uz izslēgšanas spēlēs 24. un 25.augustā biļetes ir iespējams iegādāties beachvolley.jurmala.lv Ar Jūrmalas iedzīvotāja karti 20% atlaide turnīra biļetēm. 

 

Spēļu tiešraidēm var sekot straume.lmt.lv

Vairāk informācijas par turnīru: www.beachvolley.jurmala.lv

 

Par Pasaules kausa posmu pludmales volejbolā:

Gaidāmajā Pasaules kausa izcīņas posmā, kas no 22. līdz 25. augustam norisināsies Jūrmalā, Majoru pludmalē Latvijas pludmales volejbola faniem būs iespēja klātienē vērot pludmales volejbola zvaigznes ne tikai no Eiropas, bet arī no visas pasaules. Pludmales volejbolisti turnīrā cīnīsies par naudas balvām 75 000 dolāru vērtībā – uzvarētāji saņems naudas laimestu 10 000 dolāru vērtībā. Pludmales volejbolistiem joprojām notiek punktu krāšana, lai kvalificētos Tokijas olimpiskajām spēlēm, tāpēc paredzams, ka Jūrmalā ieradīsies visi vadošie pasaules pludmales volejbola dueti, jo šī turnīra uzvarētāji saņems ne tikai 10 000 dolāru laimestu, bet arī iegūs 600 ranga punktus.

IESAKĀM APMEKLĒT
maijs 2021
PILSĒTAS KARTE