Basketbola klubs “Jūrmala” gatavojas jaunajai sezonai
Publicēts: ceturtdiena, 12.septembris, 2019
Kategorija: Sports

Basketbola klubs “Jūrmala” (BK “Jūrmala/Betsafe”), gatavojoties jaunajai Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas čempionāta 2019./2020. gada sezonai, ir pabeidzis komplektēt komandu, un sportisti uzsākuši treniņus.

image

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, BK “Jūrmala” galvenais treneris būs Mārtiņš Gulbis, tomēr izmaiņas notikušas pārējā treneru kolektīvā – galvenā trenera asistents turpmāk būs Jūrmalā labi pazīstamais Andris Steļmahs, bet par spēlētāju fizisko stāvokli rūpēsies pieredzējušais Uģis Viļums.

 

“Katra sezona tiek sākta ar lielām ambīcijām un vēlmi sasniegt vairāk nekā iepriekšējā gadā. Lai izveidotos vienots, uz sacensību vērsts kolektīvs, ir nepieciešams ieguldīt daudz smaga darba. Šogad mums ir jaunas sejas: nomainījušies daudzi spēlētāji un treneri, tādēļ, lai saprastos no pusvārda, ir nepieciešams laiks. Mēs esam gatavi to izbaudīt kopā, smagi strādājot un virzoties uz savu nosprausto mērķi. Es novēlu visiem veselību un aicinu Jūrmalas iedzīvotājus un viesus atbalstīt mūs jaunajā sezonā! Mēs to novērtēsim,” saka treneris Mārtiņš Gulbis.

 

Komandā spēlēs leģionāri

Komandas komplektēšana ir pabeigta, un klubs atbilstoši savām finansiālajām iespējām ir paveicis maksimālu darbu un izveidojis konkurētspējīgu komandu. Tā kā iepriekšējā sezonā rezultāts nebija pārāk labs – neiekļūšana Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas izslēgšanas turnīrā un spēle bez medaļām Latvijas čempionātā –, komandā notikušas būtiskas izmaiņas: no iepriekšējās sezonas tajā palikuši četri spēlētāji – komandas spēlējošais prezidents Edgars Jeromanovs, komandas kapteinis Uģis Pinete, baltkrievu leģionārs Dzjanis Vikentsijs (Dzianis Vikentsyeu) un Jūrmalas Sporta skolas pārstāvis Kristers Maura.


Komandā ir atgriezies Ervīns Jonāts, ar kuru kopā 2017./2018. gada sezonā tika iegūts sudrabs Baltijas Basketbola līgā un bronza Latvijas čempionātā.


Būtisks sniegums šosezon tiek gaidīts no zviedru spēka uzbrucēja Pjērs Hemptons  (Pierre Hempton), kurš pēdējās trīs sezonas ir pavadījis Anglijā, kļūstot par šīs valsts čempionu, turklāt viņš tika atzīts par visas līgas vērtīgāko spēlētāju. Pavisam komandā šobrīd ir četri leģionāri – arī centra spēlētājs Modests Paulausks (Modestas Paulauskas) un amerikānis Džordans Grants (Jourdan Grant).


Lielais leģionāru skaits komandā ir tādēļ, ka vietējo pieejamo spēlētāju nav daudz, turklāt jāņem vērā finansiālās prasības, kas neatbilst Jūrmalas komandas iespējām.


Komandā spēlēs arī gulbenietis Kristiāns Šulcs, kurš iepriekšējā sezonā kļuva par Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas čempionu komandā “Gulbenes Buki”, un Jūrmalas Sporta skolas absolvents Uldis Feldmanis.

 

Pirmā mājas spēle – oktobra sākumā

Pirmā sezonas spēle ir paredzēta 28. septembrī pret Ogres komandu izbraukumā, bet pirmā mājas spēle – 5. oktobrī, kad uzņemsim Igaunijas čempionvienību “Kalev/Cramo”. Regulārā čempionāta spēles ilgs līdz marta vidum, bet jau 4. aprīlī notiks sacensība par čempiona titulu Latvijas – Igaunijas apvienotajā līgā. Pēc tam, kā ierasti, sāksies izslēgšanas spēles Latvijas čempionātā.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE