No 21. līdz 27. novembrim Izraēlas pilsētā Netanjā norisinājās šī gada pēdējais Pasaules kausa posms 100 lauciņu dambretē, kurā piedalījās 26 dalībnieki no septiņām valstīm.

image

Turnīrā no Latvijas piedalījās Jūrmalas pārstāvis lielmeistars Guntis Valneris un rīdzinieks Vsevolods Mitrevics. 

 

Turnīru Guntis Valneris iesāka ar uzvaru pret pieredzējušo izraēlieti Plotkinu. Otrajā kārtā pret Izraēlas čempionu Jakovu Šausu Izraēlas pārstāvis pieļāva rupju kļūdu galotnē, kas Valnerim deva uzvaru.  

 

Svarīga Guntim izrādījās priekšpēdējā diena, kurā bija paredzētas 2 spēles. Guntis tobrīd atpalika no līdera Krievijas lielmeistara Šaibakova par 1 punktu, bet tajā dienā Valnerim izdevās uzvarēt Ukrainas lielmeistaru Igoru Kirzneru un Izraēlā pieredzējušo nīderlandieti Arjanu van den Bergu. Rezultātā Valneris uzvarēja 5 partijās, bet neizšķirti nospēlēja 4 partijās, kas viņam deva 14 punktus no 18 iespējamiem, un ļāva uzvarēt turnīrā. 2.un 3.vietu ar 13 punktiem dalīja lielmeistari Vācijas pārstāvis Vadims Virnijs un Krievijas Baškīrijas pārstāvis Ainurs Šaibakovs. 

 

Guntis Valneris līdz ar šo panākumu ieguva 3.vietu 2019.gada pasaules kausa kopvērtējumā, atpaliekot no 2.kopvērtējuma vietas ieguvēja nīderlandieša Jana Grunendaika (Jan Groenedijk) par nieka 3 punktiem.